چاپ        ارسال به دوست

پروژه واحد تولید هگزان پالایشگاه نفت کرمانشاه در مرحله انتخاب پیمانکار است

مدیرعامل پالایشگاه نفت کرمانشاه خبرداد: پروژه احداث واحد تولید هگزان پلیمر گرید این شرکت در مرحله انتخاب پیمانکار به صورت EPC  است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش، فرهاد کاویانی با اشاره به اینکه در صورت اجرای کامل طرح، پالایشگاه کرمانشاه اولین واحد صنعت پالایشی کشور خواهد بود که به روش کاتالیست، هگزان با بنزن کمتر از 50ppm تولید می کند، میزان تولید هگزان را 60هزار بشکه در روز عنوان کرد و گفت: با اتمام احداث واحد پنتان نیز حداقل 40تن در روز پنتان تولید می کنیم.

وی افزود: با توجه به معضلات وجود لجن های نفتی در پالایشگاه ها و برخی صنایع که به محیط زیست آسیب می زند، این شرکت واحد بازیافت لجن های نفتی و تبدیل آن به نفت کوره را راه اندازی کرده و در این راستا توانسته ضمن سودآوری برای شرکت، معضل این نوع لجن ها  را مرتفع کند. این شرکت آمادگی کامل را برای کمک به دیگر شرکت هایی که با چنین مشکلاتی رو به رو هستند اعلام می کند.

کاویانی همچنین از پیگیری انتخاب مشاور طرح احداث برج تقطیر در خلاء با ظرفیت 1800 بشکه در روز خبر داد و اظهار داشت: احداث واحدهای TGT ، آمین، افزایش واحد تبدیل کاتالیستی و کاهش گوگرد در نفت گاز نیز در جهت کیفی سازی محصولات، در شرف انعقاد قرارداد است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سیل های ویرانگر ابتدای سال جاری اشاره کرد و گفت: به دنبال این حادثه، خط لوله 16اینچی ارسال خوراک نفت خام پالایشگاه آسیب دید اما خوشبختانه با تلاش همکاران توانستیم در کمتراز 24ساعت 4ایستگاه تخلیه نفت خام از کامیون های بارگیری تاسیس کنیم و با حداقل خوراک به فعالیت ادامه دهیم . پس از حدود یک ماه نیز خطوط لوله آسیب دیده ترمیم و در پالایشگاه در مدار سرویس کامل قرار  گرفت. حتی در این زمینه از کمک به افراد سیل زده غافل نشدیم و با هزینه ای برابر با دو  میلیون تومان برای تهیه مواد غذایی و بهداشتی به هموطنان سیل زده عزیز شمال و غرب کشور کمک رسانی داشتیم.

 

 


١٤:٢٥ - جمعه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١١٦٣٥    /    تعداد نمایش : ٧٨٥