چاپ        ارسال به دوست

فروش نفت به 2 برابر روزهای آغاز دولت رسیده است/ بنزین گران نمی‌شود

رئیس‌جمهوری گفت: امروز مقدار فروش نفت کشور به 2 برابر روزهای آغاز فعالیت دولت رسیده است و دیگر در این زمینه نگرانی نداریم.


به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری،سیدابراهیم رئیسی شامگاه دوشنبه (19 اردیبهشت‌ماه) در پنجمین گفت‌وگوی زنده تلویزیونی خود با مردم با بیان اینکه نخستین و مهم‌ترین مسئله دولت در آغاز کار، داغدار شدن روزانه بیش از 700 خانوار در اثر شیوع کرونا بود، گفت: اولین دغدغه دولت در آن مقطع تأمین واکسن، انجام واکسیناسیون و صیانت از جان مردم بود که به لطف خدا، با تلاش دولت و همکاری مردم در این زمینه موفق بودیم و امروز آمار فوتی‌های روزانه ناشی از کرونا از 700 نفر به 7 نفر رسیده است.

وی یکی دیگر از دغدغه‌های روزهای آغازین فعالیت دولت سیزدهم را نگرانی نسبت به ذخایر کالاهای اساسی اعلام کرد و افزود: با تلاش دولت در مدت کوتاهی نگرانی درباره ذخایر کالاهای اساسی نیز رفع شد. در روزهای ابتدایی فعالیت دولت همچنین نگرانی جدی درباره ذخایر ریالی و ارزی کشور وجود داشت و با تلاش‌ها و تدابیر اتخاذشده این مشکل نیز رفع شد.


رئیس‌جمهوری تصریح کرد: امروز مقدار فروش نفت کشور به دو برابر روزهای آغاز فعالیت دولت رسیده است و دیگر در این زمینه هم نگرانی نداریم، از سوی دیگر حجم تجارت خارجی کشور نیز به خصوص با کشورهای همسایه افزایش یافته و مجموع تجارت خارجی کشور به رقم 100 میلیارد دلار رسیده که در این زمینه نیز وضع کاملاً متفاوت با گذشته شده است.


رئیسی درباره اینکه با اجرای طرح کمک معیشتی قرار است به هر فرد چه مقدار پرداخت شود، اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه این موضوع را کارشناسی کرده و پیشنهادی که داده این است که به سه دهک نخست، نفری 400 هزار تومان یعنی یک خانواده 5 نفره، 2 میلیون تومان در ماه و به دهک‌های چهارم به بعد هم 300 هزار تومان به ازای هر نفر پرداخت خواهد شد.


وی با تأکید بر اینکه با اجرای طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه کالاهای اساسی تغییری در قیمت نان سنتی، دارو و بنزین نخواهیم داشت، گفت: تا زمانی که زیرساخت‌های فنی برای کالابرگ الکترونیک آماده شود که احتمالاً یک یا دو ماه باشد، کمک معیشتی به‌صورت نقدی پرداخت خواهد شد و هر وقت کالابرگ الکترونیک آماده شد، تناسب مقداری که به‌عنوان کمک معیشتی پرداخت می‌شود، کاملاً با مردم در میان گذاشته خواهد شد.


١٤:٠٣ - سه شنبه ٢٠ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ١٣٦٨٥    /    تعداد نمایش : ٢٦٨