چاپ        ارسال به دوست

مديرعامل بانك ملت خبر داد:

همكاري بانك ملت در پروژه‌هاي حوزه سوخت تداوم دارد

مدیرعامل بانک ملت در مراسم امضای تفاهم نامه احداث خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی  مسير رفسنجان، بيرجند، تربت حيدريه، مشهد موسوم به خط لوله تابش (تامين انرژي بازار شرق) از ادامه همكاري اين بانك در حوزه سوخت با وزارت نفت و شركت ملي پالايش و پخش خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران، رضا دولت آبادی گفت: باتوجه به نقش مهم نفت و انرژی در نظام اقتصادی کشور بخش قابل توجهی از پروژه‌های این حوزه توسط بانک ملت تامین مالی شده است.

دولت آبادی افزود: پروژه‌هایی مانند نفت ستاره خلیج فارس، پالایشگاه شازند اراک، پالایشگاه نفت تهران، بندر عباس، تبریز، آبادان در سال‌های گذشته از طریق این بانک تامین مالی شده است.

وي تصريح كرد: طی یک ماه اخیر جلساتی با مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی داشتیم که منجر به عقد این تفاهم‌نامه شده است.

دولت آبادی با بيان اينكه در فرآیند اجرا نیز با اخذ مجوزهای لازم طرح به سمت اجرا پیش خواهد رفت، گفت: این بانک با امضای تفاهم‌نامه مذکور حدود ۹۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای احداث پروژه خط لوله تابش تخصیص خواهد داد.

وي با اشاره به ساير طرح‌هاي در دست اجرا، توضيح داد: درحال حاضر بانک ملت در حال تنظیم یک قرارداد همکاری با شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در زمینه توزیع سوخت در جایگاه‌های عرضه سوخت است.

مديرعامل بانك ملت در پایان ضمن قدردانی از مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش، برای تداوم همکاری با این حوزه اظهار امیدواری کرد.

 


١٢:٤٩ - شنبه ٢٥ دی ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٤٠٤    /    تعداد نمایش : ٧١