چاپ        ارسال به دوست

وزیر نفت:

برای تأمین سوخت صنایع و نیروگاه‌ها تمهیدات لازم اندیشیده شده است

وزیر نفت از اتخاذ تمهیدهای لازم برای تأمین سوخت صنایع و نیروگاه‌ها خبر داد و اظهار کرد صنایع و نیروگاه‌هایی که با محدودیت سوخت روبه‌رو شده‌اند می‌توانند برای ادامه کار از گاز مایع استفاده کنند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از شانا، جواد اوجی، با بیان اینکه هم اکنون بر اساس قرارداد (سوآپ گاز) روزانه ۴ تا ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب سوآپ گازی بین ایران و ترکمنستان در حال انجام است که این موضوع به پایداری گاز در کشور کمک می‌کند، گفت: درباره مسئله تأمین سوخت در کشور نیز تا امروز هیچ قطعی و افت فشار گاز نداشتیم، اما با توجه به کاهش شدید دما و افزایش نیاز خانگی به مصرف گاز از هموطنان می‌خواهیم با صرفه‌جویی در مصرف، نهایت همکاری را داشته باشند تا این فصل بدون چالش پشت سر گذاشته شود.

وی افزود: برای تأمین سوخت صنایع و نیروگاه‌ها نیز تمهیدهای لازم اندیشیده شده و آن دسته از صنایع و نیروگاه‌هایی که سوختشان محدود شده است می‌توانند با استفاده از گاز مایع به کارشان ادامه دهند.

وزیر نفت تصریح کرد: هم‌اکنون مصرف خانگی، تجاری و حمل‌ونقل به ۶۰۰ میلیون مترمکعب رسیده، در نیروگاه‌ها نیز مصرف ۱۰۰ میلیون مترمکعب و مصرف سوخت معادل نیز ۲۰۵ میلیون مترمکعب است.

اوجی تصریح کرد: در صنایع با استفاده از سوخت جایگزین اجازه توقف فعالیت را نداده‌ایم و امیدواریم تا پایان فصل سرما نیز این موضوع تداوم یابد.

 

 


١٠:١٣ - پنج شنبه ١٥ دی ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٣٩٢    /    تعداد نمایش : ١٠٦