چاپ        ارسال به دوست

مدیر هماهنگي و نظارت بر عملیات شرکت ملی پالایش و پخش خبر داد:

رشد ۶ درصدی تولید فرآورده‌های نفتی در پالایشگاه‌های کشور

مدیر هماهنگي و نظارت بر عملیات شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از رشد ۶ درصدی پالایش خوراک در پالایشگاه‌های کشور خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از مهر، سعید مداح مروج‌، در خصوص روند افزایش میزان پالایش میعانات و نفت خام در پالایشگاه‌های کشور اظهار داشت: عملکرد پالایش خوراک نفت خام و میعانات گازی در سال ۹۹، برابر با دو میلیون و ۴۵ هزار بشکه در روز بوده است. درحالی‌که این رقم در سال جاری علی‌رغم اجرای عملیات گسترده تعمیرات اساسی واحدهای تقطیر پالایشی و دیگر واحدهای پایین دستی، با انجام برخی اصلاحات در واحدهای تقطیر و غلظت‌شکنی پالایشگاه‌ها به دو میلیون و ۱۷۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

وی تصریح کرد: این آمار حکایت از رشد ۶ درصدی پالایش خوراک نفت خام و میعانات گازی در سطح پالایشگاه‌های کشور دارد و به همان میزان افزایش تولید فرآورده‌های نفتی را دربرداشته است.

مروج همچنین با اشاره به رشد تولید برخی از فرآورده‌ها از جمله بنزین و نفت‌گاز نسبت به سال گذشته، تاکید کرد: با وجود این رشد، در بازه زمانی امسال نسبت به سال گذشته درپی مهار كرونا و بهبود ایمنی در کشور و تسهیل تردد خودروها، میزان مصرف بنزین ۱۵ درصد افزایش یافته است. به عبارتی متوسط مصرف روزانه کشور از 75/5 میلیون لیتر در سال گذشته به ۸۶ میلیون لیتر در روز رسیده است.

 

 


٠٩:٠٥ - چهارشنبه ٢٤ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٣٣٣    /    تعداد نمایش : ٣١٣