چاپ        ارسال به دوست

سند برنامه ريزي استراتژيك شرکت ملی پالایش و پخش بصورت پایین به بالا (bottom-up) تنظیم می شود.

رئیس مهندسی ساختار شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی تاکید کرد: در صورتی که سند برنامه ريزي استراتژيك سازمان از پایین به بالا وبلعكس شکل نگیرد و کارشناسی نشود، فاقد باورعمومي بوده و از پشتيباني اركان شركت بهره مند نخواهد بود ولذا كاربردي نیست ودر اجرا با مشكل مواجه خواهیم شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی مجتبی احمدی افزود: امروزه شرط لازم جهت بقای سازمانها ،جاري سازي و مبنا قراردادن نظام مديريت استراتژيك در اجزاء تصميمات سازمان مي ­باشد.

وی با بیان اینکه سازمان های مترقی سازمانهایی هستند که چشم انداز شرکت و اهداف متناسب با آن را بطور مداوم  وپيوسته ویرایش می کنند، ادامه داد: این سازمان ها مرتب برنامه های راهبردي خود را متناسب با سند چشم انداز شرکت به روز می کنند.

به گفته وی امروزه برای اینکه صنایع بزرگ دنیا و شرکتها در کسب و کار خود موفق باشند و بتوانند با یکدیگر رقابت کنند، باید بدانند که کجا هستند و به کجا قرار است بروند.

احمدی گفت: بر اساس مدل های علمی دنیا يكي از مهمترين معيارها در دستيابي به تعالي سازماني تدوين و جاري سازي سند مديريت استراتژيك مي­باشد.

وی با بیان اینکه از سال گذشته با رهنمودهای مدیرعامل  جدید شرکت ملی پالایش و پخش و باهدایت معاون ایشان ، واحد مهندسی ساختار این شرکت علاوه بروظايف ذاتي خود  درتنظيم خط ومشي ها وبرنامه هاي راهبردي نيزفعال شده است، افزود: بدين منظورهم اکنون تيم رهبري و کمیته تعالی نیز دراین شرکت تشكيل شده است.

احمدی ادامه داد: دبیرخانه کمیته تعالي در مهندسی ساختار مستقر است و اعضای آن از تمام مدیریت ها و واحدهای زیر مجموعه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه تا امروز 4 سرفصل مهم در این زمینه تعیین شده است، گفت: بیانیه چشم انداز، بیانیه ارزش، اهداف و اهداف بخشی به صورت سرفصل تعریف و ابلاغ شده است.

رئیس مهندسی ساختار شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی تاکید کرد: زمانی که کارکنان و مدیران همه واحدهای زیر مجموعه در تبیین این سند مشارکت کنند و نقاط قوت، ضعف، فرصتها و تهديدهاي خود را آنالیز کنند و بر اساس SWOT بعمل آمده برنامه هاي بهبود خود را تعريف نمايند، در اينصورت با توجه به مشاركت حداكثري كاركنان ومديران، امر پياده سازي كمتر با چالش مواجه خواهد شد.

وي همچنين اعلام كرد: علاوه بر پياده سازي نظام مديريت استراتژيك، مستند سازي و مديريت فرايندهاي كسب و كار شركت نيز بعنوان يكي ديگر از معيارهاي مدل تعالي سازماني در دستور كار اين امور قرار گرفته است. وي تاكيد كرد با پياده سازي مديريت فرايندهاي كسب و كار بسترهاي لازم جهت پياده سازي معماري سازماني، مكانيزاسيون و بهبود فرايندهاي كسب و كار فراهم خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد: امیدوایم تا پایان امسال به نتایج خوبی دست یابیم.

 


١٢:٣٦ - يکشنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ١١١١٧    /    تعداد نمایش : ١٢١٤