چاپ        ارسال به دوست

اجرای بیش از 8000 فعالیت در تعمیرات اساسی پالایشگاه نفت بندرعباس

مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: در تعمیرات اساسی واحدهاي آیزوماکس، هیدروژن وتصفیه گاز با آمین پالایشگاه نفت بندرعباس بالغ بر 8784 فعالیت تعمیراتی اجرا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به نقل از گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پالایش نفت بندرعباس؛ مهندس رضا خاورسنگری با اشاره به حجمبالای کار در بخش های مختلف واحد های تحت تعمیرات اساسی افزود: با تلاش و همت شبانه روزی کارکنان و متخصصان این شرکت در مدت 38 روز، 8784 هزار فعالیت تعمیراتی و دستور کار مطابق با استانداردهای تعمیراتی وبا کیفیت مناسب انجام شد.

وی بیان داشت: در این دوره از تعمیرات در حدود چهار هزار نفر نیروی اجرایی و پشتیبانی با رعایت همهدستورالعملهای ایمنی در بخش های مختلف بهره برداری ، مهندسی ، HSED و خدماتی برای تعمیرات اساسی واحدهایآیزوماکس، هیدروژن و تصفیه گاز با آمین از جمله تعویض کاتالیستهای واحد آیزوماکس برنامه ریزی و بصورت شبانهروزی تلاش کردند.

مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت بندرعباس در تشریح جزئیات این تعمیرات گفت: با برنامه ریزی از پیشصورت گرفته بر اساس گزارش های بازرسی، یکی از اقدامات موثر در این تعمیرات،تعمیر مبدل های فشار بالا و تعویض مقطعی از تیوب و کلیه فلنج های پایینی و همچنین کاتالیست های کوره واحد هیدروژن بود.

مهندس خاور سنگری افزود: در این تعمیرات و در بخش مبدل های حرارتی67 مبدل باز و کار تعمیرات و شستشوی آنها انجام شد که از این تعداد با توجه به میزان خوردگی، تیوب های 5 دستگاه مبدل حرارتی به طور کامل و 1 دستگاه مبدل نیز بخشی از تیوب های آن تعویض شد و همچنین 5 دستگاه کوره فرآیندی نیز تحت تعمیرات اساسی قرار گرفت.

وی بیان داشت: تعمیرات اساسی 64 دستگاه برج و ظرف و راکتور ، تعمیر بیش از 2067 عدد انواع شیرآلات درسایزها و کلاسهای مختلف، تعمیرات اساسی 64 دستگاه فن هوایی و همچنین 80 پروژه نوسازی با حجم جوشکاری بیش از 4766 قطر اینچ بخش دیگری از اقدامات صورت گرفته در این تعمیرات اساسی بود.

مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت بندرعباس تصریح کرد: انجام تعمیرات و سرویس های لازم برای بیش از4622 تجهیز ابزاردقیقی، تعمیرات 169 تجهیزات دوار و تعمیرات 733 دستگاه تجهیزات برقی شامل الکتروموتورهای11KV، 6KV و 400V ، سوئیچ ها، ترانسفورماتورها، بس بارها و سرویس دهی های عمومی شامل روشنایی و برقرسانی در محوطه اورهال نیز از دیگر اقدامات انجام شده در تعمیرات بود. 


١٤:٤٩ - چهارشنبه ٩ آذر ١٤٠١    /    شماره : ١٤٣٢٤    /    تعداد نمایش : ٣٣٠