چاپ        ارسال به دوست

امضای ۸ تفاهم‌نامه و قرارداد؛ دستاورد سفر وزیر نفت به آمریکای لاتین

در سفر وزیر نفت به کشورهای آمریکای لاتین چهار تفاهم‌نامه و دو قرارداد در حوزه نفت و دو تفاهم‌نامه در حوزه کشاورزی امضا شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نقل از شانا،   جواد اوجی هفته گذشته در سفری به کشورهای آمریکای لاتین از جمله ونزوئلا و نیکاراگوئه همسو با فعال‌سازی دیپلماسی انرژی، دیدارهای پرشماری با مسئولان این کشورها داشت  و در جریان این سفر تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهایی نیز امضا شد.

وی ابتدای هفته گذشته ایران را به مقصد کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی ترک کرد و در این سفرها مذاکرات مختلفی با سران و مسئولان کشورهایی از جمله ونزوئلا و نیکاراگوئه داشت.

وزیر نفت در ونزوئلا با نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری و وزیران نفت، امور خارجه، مدیرعامل شرکت ملی نفت ونزوئلا و مقام‌های ارشد این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

در جریان سفر به نیکاراگوئه اوجی همچنین با دانیل اورتگا، رئیس‌جمهوری و رئیس مجلس این کشور دیدار و گفت‌وگو داشت، همچنین در کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور با حضور ۶ وزیر کابینه نیکاراگوئه حضور یافت و درباره همکاری‌های دوجانبه رایزنی شد.

دیدار با وزیران وزارتخانه‌های انرژی و معادن، صنعت و تجارت، دارایی و اعتبارات عمومی و کشاورزی نیکاراگوئه از دیگر برنامه‌های اوجی در این سفر بود که در زمینه‌های مشترک در حوزه‌های انرژی و کشاورزی مذاکره شد.

اوجی همچنین از بعضی از تأسیسات نفتی کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی بازدید کرد.

توسعه و تولید در میدان‌های نفت و گاز، ارتقا و نوسازی پالایشگاه‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های پالایشگاهی، آموزش نیروی انسانی و کارشناسی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صدور خدمات فنی مهندسی و انتقال فناوری و توسعه بازارهای صادراتی نفت خام، میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی از جمله محورهای مذاکرات و تفاهم‌نامه‌ها بود.

 

 


١٢:٥٢ - يکشنبه ١٨ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ١٣٦٧٦    /    تعداد نمایش : ٣٥٥