چاپ        ارسال به دوست

سهمیه ۱۵ روزه سوخت کامیونداران واریز شد/ تاخیر ۲۴ ساعته سازمان راهداری در ارسال پیمایش کامیون‌ها

پیگیری‌های ایرنا از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نشان می‌دهد که سهمیه سوخت ناوگان حمل‌ونقل بار و مسافر پیش از ظهر امروز به کارت سوخت آنها واریز شده و علت عقب افتادن واریز سهمیه ۱۵ روزه، تاخیر ۲۴ ساعته سازمان راهداری در ارسال پیمایش کامیون‌ها به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نقل از ایرنا، بر اساس قانون، سهمیه واریزی به حساب کاربری ناوگان حمل‌ونقل بار و مسافر طی دو نوبت در ماه (یکی در روز اول و دیگری در روز شانزدهم) واریز می‌شود.

این واریز و میزان آن براساس اطلاعات پیمایش ناوگان حمل و نقل بار و مسافر  که از طریق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ارسال می‌شود، محاسبه و به حساب کاربری آنها شارژ می‌شود.
اما در دوره جاری اطلاعات با تاخیر ۲۴ ساعته و دریافت شده با این وجود تا پیش از ظهر امروز سهمیه ۱۵ روزه گازوئیل به حساب کاربری کامیونداران واریز شد.


اصولاً محاسبه پیمایش در طرح تخصیص سوخت بر مبنای پیمایش باید بر اساس تجهیز ناوگان حمل‌ونقل بار و مسافر به سامانه سپهتن (سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان) صورت پذیرد که در این حالت تخصیص سهمیه به ناوگان در فواصل زمانی بسیار کوتاه‌تر حتی روزانه امکان‌پذیر خواهد بود و دیگر نیازی به رویه‌های فعلی نیست.


با این کار مالکان ناوگان به‌صورت روزانه می‌توانند سهمیه خود را دریافت کنند که در این ارتباط اقداماتی صورت پذیرفته و نیاز است سایر سازمان‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط اقدامات خود را در ادامه انجام تا اجرای این فرآیند عملیاتی کنند.


١٥:٥٥ - سه شنبه ١٧ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ١٣٨٢٩    /    تعداد نمایش : ٤٢٣