چاپ        ارسال به دوست

فروش مرزي بيش از 17 میلیون لیتر سوخت در زاهدان

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان گفت: در سال 99 بیش از 17میلیون لیتر نفتگاز به صورت فروش مرزی در پایانه‌ها و بازارچه‌های مرزی منطقه زاهدان توزیع شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از  شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطه زاهدان، ابراهیم پوریزدانی با اعلام این خبر افزود: در راستای کمک به صادرات فرآورده‌های نفتی، کاهش قاچاق سوخت و تامین سوخت ناوگان ترانزیتی، در سال 99 مقدار 17میلیون و 293 هزار لیتر نفتگاز از طریق بازارچه‌ها و پایانه‌های مرزی منطقه زاهدان در نواحی زاهدان، زابل و سراوان به فروش رسیده است.

پوریزدانی با اشاره به اینکه فروش سوخت مرزی در سال 99 نسبت به سال 98، با کاهش 39 درصدی مواجه بوده است، عرضه سوخت مرزنشینان در بورس، کاهش ترددهای مرزی به دلیل ویروس کرونا و فروش سوخت در قالب طرح رزاق را از جمله دلایل این کاهش برشمرد.

رئیس کارگروه پیشگیری و مقابله با عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی استان با اشاره به برخی طرح‌های حمایتی دولت از مرزنشینان از جمله طرح رزاق گفت: توزیع سوخت با نرخ صادرات مرزی در قالب طرح رزاق با هدف تامین معیشت مرزنشینان، کمک به صادرات و پیشگیری از قاچاق سوخت، از ماه‌های پایانی سال 99 در سیستان و بلوچستان آغاز شده است.

مدیر منطقه زاهدان، مقدار سوخت توزیع شده به مرزنشینان از طریق طرح رزاق در سال 99 را بیش از دو میلیون لیتر اعلام کرد و افزود: با هماهنگی‌های انجام شده، سوخت مورد نظر توسط متولیان این طرح، از مبادی پالایشگاهی تامین و حمل و با نرخ صادرات مرزی، در بین مرزنشینان توزیع شده است.

 

 


١٢:٢٦ - چهارشنبه ٨ ارديبهشت ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٧٠٩    /    تعداد نمایش : ١١٢