چاپ        ارسال به دوست

با حضور ویدئو کنفرانسی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش انجام شد

افتتاح هشتمین مرکز صادرات فرآورده‌های نفتی کشور در تربت حیدریه


صادرات فرآورده‌های نفتی از انبار نفت منطقه تربت حیدریه با حضور معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به صورت ویدئو کنفرانس رسما آغاز شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت حیدریه، در آئین گشایش هشتمین مرکز صادرات، مدیر عامل شرکت ملی پخش، نماینده مردم تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و برخی از مقامات کشوری و محلی حضور داشتند.


مهندس علیرضا صادق آبادی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش در این مراسم از تلاش مدیر منطقه تربت حیدریه و مجموعه همکاران به دلیل اجرای پروژه صادرات در حداقل زمان ممکن تقدیر و تشکر کرد و افزود: این عملکرد و توجه منطقه به اجرای دقیق دستورعمل‌ها زمینه توسعه خدمات را فراهم می‌کند.


معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ضمن ارائه راهکارهائی در جهت تسریع درخواست‌های ارائه شده از سوی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، دستور بررسی و اعلام نتیجه در حداقل زمان ممکن را جهت امکان توسعه صادرات از انبار نفت منطقه تربت حیدریه صادر کرد.


مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت حیدریه نیز با حضور در انبار و افتتاح نمادین پروژه ضمن تقدیر از مساعدت‌ها و حمایت‌های وزیر، مدیران و مسئولان در اجرای این پروژه، قابلیت‌ها و پتانسیل موجود در حوزه عملیاتی منطقه را تشریح کرد.


وی تصریح‌کرد: همسو با اجرای منویات مقام معظم رهبری درسال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها و تحقق سیاست‌های دولت جهت افزایش صادرات فرآورده‌های نفتی و کمک به اقتصاد کشور، زیرساخت‌های صادراتی با اتکا به تخصص و تجربه نیروهای بومی منطقه با حداقل هزینه و در کمترین زمان ممکن فراهم شد.


جواد بلندی آمادگی حداکثری مجموعه کارکنان پرتلاش منطقه را به منطور توسعه خدمات اعلام کرد و از پیگیری های موثر نماینده مردم شهرستان‌های تربت حیدریه، مه ولات و زاوه، همراهی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و دیگر مقامات محلی در فراهم آوردن شرایط صادرات در منطقه تربت حیدریه تشکر و قدردانی کرد.


نماینده مردم شهرستان‌های تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه نیز در سخنانی‌ به حجم‌ عملیات‌ و فراهم بودن شرایط توسعه خدمات در حوزه ‌عملیاتی در منطقه اشاره کرد و خواستار تخصیص اعتبار لازم در خصوص طرح‌های ارائه شده در جهت توسعه صادرات و رفع موانع احتمالی، توجه به محورهای مواصلاتی شهر در مسیر تردد نفتکش‌ها و همچنین تامین نیروی لازم جهت تکمیل کادر عملیاتی انبار نفت شد.


محسن زنگنه گفت: صادرات فرآورده‌های نفتی زمینه حضور تجار و مراودات تجاری، تردد ناوگان حمل نقل و پویایی کسب و کارهای مرتبط‌ را فراهم می‌کند، ضمن‌اینکه رونق اقتصادی خوبی را برای شهرستان خواهد داشت.


وی، ضریب بالای امنیت ارسال محمولات نفتی از مبدا تربت حیدریه به کشور همسایه را از قابلیت‌های این منطقه برشمرد.


١٠:٤٠ - شنبه ٢٨ فروردين ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٦٧٩    /    تعداد نمایش : ١٧٥