چاپ        ارسال به دوست

سر خط اخبار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در 17 خرداد ماه

 

قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: با توجه به اینکه ما به ارزان ترین سوخت در جهان دسترسی داریم هدف از اجرای طرح دوگانه سوز کردن خودروها، تنوع در سبدسوخت و افزایش صادرات بنزین و بازگشت آن به اقتصاد ملی است.

قاسمی ده چشمه افزود: در آینده سهمیه سوخت به سهمیه پایه برمی‌گردد و از این جهت دوگانه سوز کردن خودرو به نفع مالکان خودرو خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد درخصوص تمهیدات لازم به منظور پیشرفت صنعت سی ان جی در سال جاری، علاوه بر طرح دوگانه سوز کردن خودروها، هویت بخشیدن به خودروهایی که در گذشته اقدام به دوگانه سوز کرده بودند و همچنین هوشمند سازی جایگاه های سی ان جی در دستور کار قرار دارد.

ده چشمه افزود: از مزایای بعدی سیستم هوشمند ارائه تخفیفات به خودروهایی است که در گذشته به دوگانه سوز تبدیل شدند.

************

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: سهمیه کارت‌های سوختی که برای نخستین بار صادر می‌شود، از زمان صدور آن محاسبه و شارژ می‌شود و زمان درخواست کارت تأثیری در سهمیه ندارد.

فاطمه کاهی در مورد سهمیه سوخت کارت‌هایی که به‌دلیل مفقودی به‌صورت المثنی صادر شده‌اند، افزود: سهمیه این کارت در صورتی ‌که هنگام مفقودی شارژ بوده و مورد سوءاستفاده قرار نگرفته باشد، در کارت جدید نیز شارژ خواهد بود.

************

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان گفت: با افتتاح دو باب جایگاه اختصاصی عرضه فرآورده‌های نفتی در شهرستان دیواندره با حضور مدیران پخش منطقه کردستان و فرماندار و مسوولان این شهرستان، شمار جایگاه‌های عرضه فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان به 80 باب افزایش یافت.

عبدالله گیتی‌منش با اشاره به فعال بودن 9 باب جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی و سی ان جی در ناحیه دیواندره افزود: عملیات احداث 3 باب جایگاه عرضه فرآورده های نفتی نیز در دست اقدام است.

************

جعفرسالاری نسب مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چهارمحال و بختیاری گفت: 9 میلیون و 337 هزار متر مکعب گاز سی ان جی در اردیبهشت ماه امسال مصرف شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته،  18.6 درصد رشد داشته است.

************

فریدون یاسمی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه با بیان اینکه از روز نخست سهمیه‌بندی بنزین تاکنون، بیش از ۳۰ هزار کارت سوخت رمز گشایی شده است، گفت: در ۲ ماه نخست امسال تعداد مراجعه کنندگان روند کاهشی داشته که از این تعداد حدود هزار و ۵۰۰ کارت مربوط به فروردین و اردیبهشت ماه امسال بوده است.

************

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه گفت: از ابتدای امسال، بالغ بر ۲۰ میلیون لیتر سوخت زمستانی در بین مشترکان شهری و روستایی توزیع و ذخیره‌سازی شده است.

احمد مجرد افزود: مشترکان نفت سفید شهری و روستایی مرکز و شهرهای شمال استان آذربایجان غربی تا ۲۵ خرداد ماه فرصت دارند با مراجعه به فروشندگی محل سکونت خود از طریق زیرساخت بانکی فراهم شده به میزان ۴۰۰ لیتر سهمیه یارانه‌ای نفت سفید خود را تحویل بگیرند.

 

 

 


١٣:٢٧ - شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٢١٤١    /    تعداد نمایش : ١٤٦