چاپ        ارسال به دوست

تعميرات اساسي در مجتمع بنزين سازي شركت پالايش نفت اصفهان

مجتمع بنزین سازی شرکت پالایش نفت اصفهان برای نخستین بار به طور کامل مورد تعمیرات اساسی قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش نفت اصفهان، مدير نگهداري و تعميرات این شركت گفت: انجام عمليات قطع خوراك سه واحدNHT، CCRوISOMERZATION مجتمع بنزين سازي از روز پنج شنبه 9 آبان ماه آغاز و در 12 آبان ماه به منظور تعميرات اساسي به اداره نگهداري و تعميرات اين شركت تحويل شد.

عليرضا قزويني زاده با بيان اينكه براي نخستين بار است كه مجتمع بنزين سازي پالايشگاه، به طور كامل تعميرات اساسي مي شود، به اهميت خاص اين دوره از تعميرات اساسي اشاره كرد و افزود: ارتفاع تجهيزات، گستردگي و تنوع تجهيزات، حساسيت عملياتي واحد و محدوديت فضاي كاري در بخش حمل و نقل تجهيزات، كار را از تعميرات اساسي ديگر واحدهاي عملياتي متمایز کرده است.

مدير نگهداري و تعميرات شرکت پالایش نفت اصفهان افزود: بر اساس پيش بيني ها تعميرات اساسي اين واحدها، 22 شبانه روز طول خواهد كشيد، اما سعي ما بر اين است كه با استفاده از تمام امكانات نيروي انساني و تجهيزات، اين مدت زمان را كاهش دهيم.

وي با اشاره به اينكه انجام اين تعميرات توسط1500 نفر از كاركنان پالايشگاه و نيروهاي پيمانكاري مجرب انجام مي شود، اظهار داشت: شرکت پالايش نفت اصفهان 18 واحد عملياتي دارد كه تعميرات اساسي هر يک از اين واحدها، بر اساس برنامه زمانبندي، به صورت جداگانه و يا همزمان انجام مي‌شود.

مجتمع بنزين سازي شركت پالايش نفت اصفهان در بهمن ماه سال 1394 با حضور معاون رئيس جمهور به بهره برداري رسيد.

هم‌اکنون ظرفيت تثبيت شده پالايشگاه اصفهان روزانه 375 هزار بشکه نفت خام است و حدود 22 درصد از بنزين مورد نياز کشور را تامين مي‌کند.


٠٨:٢٧ - يکشنبه ١٩ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ١١٨٧٤    /    تعداد نمایش : ٦٥٤