چاپ        ارسال به دوست

حضور پالایشگاه تبریز با دو طرح فناورانه در نمایشگاه رینوتکس


مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز گفت: این پالایشگاه در هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ) با دو طرح ابتکاری و فناورانه تولید روغن پایه گروه 2 و تغییر کاربری واحد تبدیل کاتالیستی به واحد ایزومریزاسیون نفتای سبک شرکت کرده است.

غلام رضا باقری دیزج افزود: تغییر کاربری واحد تبدیل کاتالیستی به واحد ایزومریزاسیون نفتای سبک کار ابتکاری و فناورانه کارشناسان پالایشگاه تبریز با هدف تبدیل نفتای سبک به محصول ایزومریت می باشد که 10 میلیون یورو هزینه شده است.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح بنزین سازی جدید، ادامه داد: هدف از اجرای این طرح افزایش و ارتقا کیفی بنزین تولیدی به استاندارد EU-IV به میزان یک میلیون لیتر در روز با ظرفیت 20 هزار بشکه در روز می باشد که 265 میلیون یورو هزینه شده است.

باقری دیزج تولید بنزین یورو۵ را نتیجه اجرای ۲ طرح بنزین سازی جدید و تغییر کاربری واحد تبدیل کاتالیستی به واحد ایزومریزاسیون نفتای سبک عنوان کرده است.

وی گفت: با اجرای طرح فناورانه تولید روغن پایه گروه 2 (گرید 180N ) نیز که یک میلیون یورو هزینه شده میزان واردات روغن پایه گروه 2 مصرفی واحد اختلاط و تولید روغن های روانساز به منظور تکمیل زنجیره تامین 80 درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل پالایشگاه تبریز با بیان اینکه با بهره برداری از این طرح ۹۰ هزار تن در سال از واردات این محصول با ارزش به کشور جلوگیری شده است،گفت: اجرای این طرح همچنین موجب ایجاد ارزش افزوده برای محصول آیزویسایکل تولیدی شده است.

وی خاطرنشان کرد: شرکت پالایش نفت تبریز علاوه بر عرضه توانایی ها و طرح های فناورانه خود در این نمایشگاه، اقلام مورد نیاز پالایشگاه تبریز را در جهت خودکفایی، حمایت از کالای ایرانی و تقویت تولید ملی ارایه کرده است.

این نمایشگاه امروز (۱۷ آبان ۹۸ ) به یایان می رسد و پالایشگاه تبریز پذیرای بازدید کنندگان، صنعتگران، شرکت‌های دانش‌بنیان و سازندگان داخل از ساعت ۱۶ لغایت ۲۱ در سالن امیرکبیر نمایشگاه بین‌المللی تبریز غرفه پالایش نفت تبریز است. 


١٠:٤٦ - جمعه ١٧ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ١١٨٧٢    /    تعداد نمایش : ٥٠٩