چاپ        ارسال به دوست

بدنبال بومي‌سازي يك قطعه محقق شد

صرفه‌جويي يك ميليارد و 446 ميليون ريالي در پالايشگاه اصفهان

پالايشگاه اصفهان با بومي‌سازي قطعه Accu-cell دستگاه اندازه‌گيري گوگرد (XOS) موفق به صرفه‌جويي اقتصادي يك ميليارد و 446 ميليون ريالي در سال شد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از روابط عمومي شركت پالايش نفت اصفهان،‌ اين اقدام در راستاي اجراي فرمايشات مقام معظم رهبري و در جهت رفع محدوديت‌ها و وابستگي‌ها صورت گرفته است.

براساس اين گزارش، اين سل‌ها براي اندازه‌گيري گوگرد در نمونه‌هاي گازوئيل يورو 4 و 5، ديزل و نفت سفيد واحدهاي آيزوماكس و بسياري از محصولات ديگر كاربرد دارند و در آينده با راه‌اندازي واحدهاي پالايشگاه جنوبي پركاربردتر نيز خواهند شد.

اين قطعه تاكنون از طريق منابع خارجي تأمين مي‌شد كه خوشبختانه با تلاش‌هاي صورت گرفته واردات آن متوقف شد. اين سل‌ها برخلاف نوع وارداتي آن، قابليت شستشو و استفاده مجدد به تعداد دفعات نامحدود را دارند و طبق برآوردهاي انجام شده، صرفه اقتصادي ساخت آن، ساليانه يك ميليارد و 446 ميليون ريال است و پيش‌بيني مي‌شود با توجه به احداث واحدهاي جديد شركت، اين مبلغ چندين برابر شود.

لازم به ذكر است، دستگاه XOS يك دستگاه پركاربرد در صنايع نفت و گاز و پتروشيمي و ساير صنايع مرتبط است و پالايشگاه اصفهان آمادگي خود را مبني بر ارائه خدمات در اين زمينه به ساير صنايع اعلام مي‌كند. 

 

 


١١:٣٤ - چهارشنبه ٣ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٢٩٦    /    تعداد نمایش : ١١٧