چاپ        ارسال به دوست

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کردستان خبر داد:

افزاش 508 درصدي واريزي به خزانه دولت از فروش مرزي سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان از افزایش 508 درصدی واریزی به خزانه دولت از محل کنترل فروش در باک و فروش جایگاه‌های مرزی باشماق مریوان و سیرانبند بانه در پنج ماهه نخست سال‌جاری خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان، عبدالله گیتی‌منش با بیان این مطلب گفت: در این مدت از محل فروش جایگاه‌های مرزی استان و پایش و کنترل فروش در باک، بیش از 582 میلیارد ریال به خزانه دولت واریز شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 508 درصدی همراه بوده است.

گیتی‌منش در دومین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی و هماهنگی مباره با قاچاق استان افزود: استان کردستان دارای 230 کیلومتر مرز مشترک با اقلیم کردستان عراق است که تفاوت قیمت فرآورده در دو سوی مرز و سوء‌استفاده افرد سودجو در این زمینه، موجب کنترل و نظارت خاص این شرکت در مرزهای خروجی استان شده است.

وی اظهار کرد: اجرای طرح الکترونیکی پایش و کنترل موجودی باک کامیون‌ها، کاهش مدت زمان کنترل باک کامیون‌های ترانزیتی و ترانشیپی با استفاده از ابزارهای دیجیتال و بهره‌مندی از سامانه فروش مرزی، اعطای معافیت 300 لیتری مصوبه هیات وزیران به کامیون‌های ایرانی خروجی از مرز و همچنین ساماندهی و کنترل نیروهای متصدی کنترل باک کامیون‌ها از جمله این اقدامات است.

این مقام مسئول با اشاره به افزایش 119 درصدی تردد کامیون‌های ترانزیتی در پنج ماهه نخست سال‌جاری از پایانه مرزی باشماق مریوان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزود: ماهیانه بیش از 14 هزار خودرو در مرزهای باشماق و سیرانبند با استفاده از سیستم‌های الکترونیکی پایش و کنترل می‌شوند.

 

 


١٤:٤٧ - شنبه ٢٠ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٠١٤    /    تعداد نمایش : ١٠٣