چاپ        ارسال به دوست

ایمن‌سازی ۵ نقطه از خط لوله فرآورده ری - ساری

معاون فنی منطقه شمال شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران گفت: عملیات ایمن‌سازی و بررسی نرخ رشد خوردگی در پنج نقطه از خط لوله فرآورده ورسک - ساری انجام شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه شمال، محمدمهدی جامعی  معاون فنی منطقه با اشاره به انجام آخرین پیگرانی هوشمند خط لوله ری - ساری در ۱۰ سال پیش و شناسایی نقاط خوردگی خط لوله، از بررسی مقدار رشد خوردگی خط و ایمن‌سازی پنج نقطه در معرض خطر در خط لوله فرآورده ری - ساری خبر داد.

وی مهم‌ترین هدف از اجرای این پروژه‌ را سنجش مقدار پیشرفت یا توقف نرخ خوردگی خط نسبت به ۱۰ سال گذشته یعنی زمان آخرین پیگرانی و بررسی آخرین وضع سلامت و ایمنی خط لوله اعلام کرد.

معاون فنی منطقه شمال نتایج این بررسی‌ها را نشان‌دهنده کنترل قابل قبول نرخ رشد خوردگی نقاط با استقرار تجهیزات حفاظت کاتدیک منطقه دانست و تأکید کرد: بررسی دیگر نقاط دارای خوردگی نیز براساس برنامه اولویت‌بندی‌شده و با توجه به حساسیت نقاط و میزان خوردگی‌ لوله‌ها ‌ادامه خواهد داشت.

جامعی با قدردانی از تلاش واحد حفاظت از زنگ و همکاری واحدهای تعمیرات خط و ترابری منطقه در اجرای این پروژه افزود: در جریان بررسی این نقاط در مجموع ۹۰ متر از مسیر خطوط در مدت ۲۰ روز مورد لوله‌یابی، حفاری، تعیین دقیق محل خوردگی، ایمن‌سازی و تعویض پوشش قرار گرفت.

 

 


١٣:١٤ - چهارشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٣٦٠    /    تعداد نمایش : ٣٨٧