چاپ        ارسال به دوست

تعیین سهمیه سوخت گازوئیل برای استان‌های مرزی

 

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در گفتگو با شبکه خبر با اشاره به سهمیه سوخت مرزنشینان برای فروش مرزی گفت: طبق مصوبه هیئت دولت قرار است شرکت ملی پالایش و پخش سهمیه سوختی را برای خانوارهایی که تا شعاع 20 کیلومتری مستقر هستند در نظر بگیرد تا با فروش مرزی آن با قیمت تعادلی به آنها کمک شود.

کرامت ویس کرمی در ادامه افزود: این مصوبه فقط مشمول گازوئیل است و تنها این سوخت برای فروش مرزی در اختیار این خانوارها قرار می‌گیرد.

وی سهمیه گازوییل مصوب شده برای این خانوارها را ماهیانه 37.5 میلیون لیتر عنوان کرد و افزود: این سهمیه از مجموع صادرات فرآورده‌های نفتی که شرکت ملی پالایش و پخش انجام می‌دهد در اختیار این خانوارها قرار می‌گیرد.

ویس کرمی گفت: 20 درصد از ارزش ریالی این 37.5 میلیون لیتر به حساب سازمان هدفمندی یارانه‌ها واریز می‌شود و سازمان هم 80 درصد این مبلغ را به شماره حساب خانوارهای شناسایی شده در سامانه واریز می‌کند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: 20 درصد دیگر از این مبلغ به حساب وزارت کشور واریز می‌شود تا در طرح‌های ایجاد زیرساخت مرزی و اشتغال پایدار برای استان‌های مرزی سرمایه‌گذاری کند.

 

 


١٢:٠٦ - سه شنبه ١٠ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١٢١٧٥    /    تعداد نمایش : ٤٠٨