چاپ        ارسال به دوست

رییس جمهور: به دنبال حذف یارانه از حامل های انرژی نیستیم

 

رییس جمهور گفت: ما دنبال این نیستیم که یارانه را از قیمت بنزین یا سوخت و به طور کلی حامل‌های انرژی برداریم و قیمت را واقعی کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر حسن روحانی عصر دیروز (دوشنبه 22 مهر ماه) در نشستی با خبرنگاران رسانه‌های ‏داخلی و بین‌المللی، افزود: برداشتن یارانه از حامل های انرژی نه امکان‌پذیر است و نه برای مردم ما در این شرایط اقتصادی، قابل تحمل است. اما در عین حال داریم فکر می‌کنیم که یک تغییراتی در این زمینه انجام شود و اگر به تصمیم نهایی برسیم به اطلاع مردم می‌رسانیم.

رییس جمهور با بیان اینکه در زمینه سوخت و حامل‌های انرژی آنچه امروز با آن مواجه هستیم، یک مسیر عادلانه مناسبی نیست، گفت:  باید روی آن فکر شود و روی آن دارد فکر می‌شود.

وی ادامه داد: معنی آن این نیست که یک بار سنگینی بر مردم تحمیل شود حتماً این طور نخواهد بود. یعنی دنبال این نیستیم که قیمت سوخت مانند ترکیه، یک لیتر بنزین ۱۵ هزار تومان و در اروپا ۲۰ هزار تومان شود یا در کشورهای عربی جنوب، بنزین لیتری ۶ هزار تومان است.

دکتر روحانی افزود: همواره معتقد بودم و در جلسات دولت و جلسات دیگر تأکید کردم که هر مقدار قیمت سوخت حاصل شود این باید به مردم برگردد . با اینکه برخی از برادران اقتصادی ما معتقدند یک طوری باید برای بودجه هم از اینجا کمک گرفته شود، به نظر من اگر ما، هر مقدار در هر زمانی قیمت‌ سوخت را اضافه کنیم، کل آن پول را به مردم برمی‌گردانیم یعنی چیزی وارد بودجه نمی‌شود. تصمیم ما تا امروز این چنین است منتها در سال‌های آینده ممکن است راه‌های دیگری در پیش بگیریم.

 


٠٩:٣٥ - سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١١٨٤٨    /    تعداد نمایش : ٥٨٤