چاپ        ارسال به دوست

در سال رونق توليد

با حضور معاون وزير نفت در امور پالايش و پخش؛ قرارداد احداث واحد تصفيه نفت كوره پالايشگاه اصفهان امضاء‌ شد

قرارداد احداث واحد تصفيه نفت كوره پالايشگاه اصفهان به ارزش حدود 600 ميليون يورو ، عصر امروز بين اين پالايشگاه و شركت ايراني نارگان به امضاء رسيد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران در مراسم امضاي اين قرارداد عليرضا صادق‌آبادي معاون وزير و مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش با ابراز خرسندي از اينكه در سال رونق توليد اين قرارداد بين دو شركت ايراني و با بهره‌گيري از توانمندي‌هاي داخلي به امضاء رسيد، گفت: تصفيه و كاهش نفت كوره و تبديل آن به فرآورده‌هاي با ارزش‌تر، يكي از اولويت‌هاي برنامه‌ريزي شده شركت ملي پالايش و پخش است كه اميدواريم قرارداد پالايشگاه اصفهان فتح البابي براي اجراي اين پروژه در ساير پالايشگاه هاي كشور شود.

صادق‌آبادي با اشاره به اينكه پروژه كاهش نفت كوره در پالايشگاه آبادان در فازهاي دوم و چهارم آن در دست اجرا است، افزود : اميدواريم پالايشگاه هاي تهران، تبريز و بندرعباس كه حجم قابل توجهي نفت كوره توليد مي‌كنند بتوانند چنين پروژه‌اي را دنبال كنند.

صادق آبادي همچنين تاكيد كرد : اميدواريم واحدهاي پائين دستي آن به دنبال اجراي اين پروژه ، سال جاري  در پالايشگاه اصفهان شروع شود.

 ابراهيمي مديرعامل پالايشگاه اصفهان تاكيد كرد :

 استفاده از تمام توانمنديهاي داخلي در پروژه تصفيه نفت كوره

در اين مراسم مرتضي ابراهيمي مديرعامل شركت پالايش نفت اصفهان با اشاره به اينكه اين پالايشگاه سه فرآورده اصلي نفت كوره ، بنزين ‌و نفت‌گاز با استاندارد يورو چهار توليد مي‌كند ، گفت : براي واحد تصفيه نفت كوره قبلا قراردادي با يك شركت خارجي منعقد شده بود كه با آغاز تحريم‌ها عليه كشور، اين شركت خارجي كنار رفت. براين اساس مناقصه‌اي برگزار شد كه  شركت ايراني "نارگان" برنده شد.

ابراهيمي تاكيد كرد : تمام تلاش ما اين است كه از شركت ايراني، با امكانات ايراني و با استفاده از منابع داخلي خود پالايشگاه بدون دريافت وام، اين پروژه را به ثمر برسانيم.

وي ارزش پروژه را حدود 600 ميليون يورد عنوان كرد.

مديرعامل شركت نارگان : قرارداد طي 36 ماه اجرا مي‌شود

فريدون كيهاني مديرعامل شركت نارگان به عنوان مجري اين پروژه نيز با ابراز خرسندي از اينكه به تواناي‌هاي شركت‌هاي داخلي توجه شده ، گفت: در شرايط دشوار تحريم اميدواريم بتوانيم در اجراي اين پروژه روسفيد و موفق شويم. وي مدت  اجراي قرارداد را 36 ماه اعلام كرد.

لازم به يادآوري است شركت ملي پالايش و پخش در اين پروژه مديريت و نظارت طرح را به عهده خواهد داشت.


 


١٧:٣٦ - چهارشنبه ١ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١١٦٦٦    /    تعداد نمایش : ١٣٩٢