چاپ        ارسال به دوست

عرضه 23 میلیون متر مکعب سی‌ان‌جی در شبانه‌روز/ بیش از 7000 خودرو در صف تبدیل

معاون اجرا و بهره‌برداری مدیریت طرح‌های CNG شرکت پخش فراورده‌های نفتی گفت: در حال حاضر تعداد کل تجهیزات نصب شده در جایگاه ها 2546 تجهیز است که این تجهیزات قادرند در شبانه روز حدود 23 میلیون متر مکعب سی‌ان‌جی عرضه کنند.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران هوتن انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه تعداد کل خودروهای گاز سوز کشور بیش از چهار میلیون و 100 هزار دستگاه است که به شکل رسمی در کارخانه‌های خودرو ساز و یا کارگاه های مجاز تبدیل شده اند، اظهار کرد: از این تعداد، 228 هزار و 614 دستگاه در طرح جدید تبدیل خودرو، در کارگاه های مجاز گاز سوز شده اند و تعداد 7383 دستگاه خودرو در صف تبدیل قرار دارند.وی افزود: از تعداد خودروهای گاز سوز شده در طرح جدید تعداد 51 هزار خودرو تاکسی مسافر بر بوده اند و الباقی وانت بار هستند، همچنین تعداد 1356 دستگاه خودرو مسافر بر اینترنتی مدارکشان چک شده و آماده واریز وجه هستند که بعد از واریز این تعداد به جمع خودروهای در صف تبدیل اضافه خواهند شد.


معاون اجرا و بهره‌برداری مدیریت طرح‌های CNG مصرف سی‌ان‌جی کشور را بیش از 23 میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: این میزان عرصه سی‌ان‌جی برابر با صرفه جویی در مصرف 23 میلیون لیتر بنزین در کشور است.
به گفته انصاری، سی‌ان‌جی جز زود بازده‌ترین و اثربخش‌ترین پروژه های وزارت نفت است که علاوه بر صرفه جویی در مصرف روزانه بنزین، امنیت سوخت در سبد بخش حمل و نقل را نیز تامین کرده است.
وی ابراز امیدواری کرد استقبال مردمی برای مصرف سی‌ان‌جی از سوی مردم بیشتر شود چرا که این سوخت علاوه بر ارزان‌تر بودن نسبت به بنزین، هوای پاک را برای مردم به ارمغان خواهد آورد و در مصرف روزانه بنزین کشور هم صرفه جویی قابل توجه ایجاد می کند. 

 


١٠:٥٩ - دوشنبه ٧ آذر ١٤٠١    /    شماره : ١٤٣١٣    /    تعداد نمایش : ٣٩٤