چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر نفت تاکید کرد:

ضرورت تدوین اساسنامه مختص شرکت ملی پالایش و پخش

 

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به ضرورت تدوین اساسنامه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، جلیل سالاری در نشست با مدیر و کارکنان مدیریت امور مالی با بیان اینکه شرکت های فرعی هویت های حقوقی مستقلی دارند و نباید بار شرکت های فرعی بر دوش شرکت اصلی سنگینی کند، گفت: به منظور کاهش ترافیک فعالیت ها و تمرکز امور مالیِ شرکت مادر تخصصی پالایش و پخش به اقدامات اولویت دار اقدامات مهمی انجام خواهیم داد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران تامین نقدینگی در سیستم را از دیگر چالش های مدیریت امور مالی برشمرد و بر ضرورت ارائه راهکارهای لازم به منظور شفافیت بودجه در سال آینده تاکید کرد.

سالاری با بیان اینکه جایگاه ما به عنوان یک شرکت اصلی باید روشن شود،  ادامه داد: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به عنوان یکی از شرکت های اصلی زیر مجموعه وزارت نفت نیاز به تدوین و تصویب اساسنامه مختص جهت انجام فعالیت های توسعه ای در حوزه های پالایشی دارد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی وجود برخی مشکلات در روابط مالی با دولت را از دیگر مسائل این حوزه عنوان کرد.

وی عاملیت فروش صادراتی، مشکلات وصول منابع، شیوه قیمت گذاری، شیوه فروش و ....  را از دیگر چالش های حوزه مدیریت امور مالی برشمرد و بر تعیین تکلیف این بخش ها و ارائه برنامه مشخص و شفاف در این بخش ها تاکید کرد.

 


١٨:٥٤ - چهارشنبه ٢٤ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٠٢٨    /    تعداد نمایش : ٢١٨