چاپ        ارسال به دوست

مهندس سالاري در نشست با مديران شركت خطوط لوله و مخابرات خبر داد

ضرورت استفاده حداكثري از ظرفيت ها؛ جهت تامين سوخت پايدار

مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران با تاكيد بر اهميت سوخت رساني در فصل زمستان گفت: بايد  از ظرفيت ها به منظور تامين سوخت پايدار استفاده حداكثري صورت بگيرد.

مهندس جليل سالاري ظهر امروز در نشست با مديران و مسئولان شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران گفت: در گذشته اقاي زنگنه ابلاغيه اي داده بودند كه براين اساس هرگونه ساخت مخزن را ممنوع كرده بودند. افزايش مصرف سوخت در شرايطي كه به تعداد مخازن نيز اضافه نشده است زنجيره مصرف و ظرفيت سوخت را با اختلالاتي همراه مي كند.

سالاري با اشاره به اينكه متاسفانه ناوگان حمل و نقل تقويت نشده است، گفت: ما امروز بايد در بخش خطوط لوله به ارتقاي امنيتي و كاهش هزينه ها در سطح دسترسي ها و شعاع هاي انتقالي متمركز مي شديم.

وي با بيان اينكه نزديك به 58 درصد از انتقال فراورده ها توسط حمل و نقل زميني انجام مي شود، تصريح كرد: ضروري به نظر مي رسد تا باتوجه به بخش ذخيره سازي و شرايطي كه در بحث انتقال وجود دارد قرارگاه سوخت رساني جهت تامين پايدار اصولي مديريت شود.  

معاون وزير نفت در امور پالايش و پخش تاكيد كرد: بايد از حداكثر ظرفيت ها و مخازن بين راهي استفاده شود تا بتوان انتقال پايداري انجام داد و از چالش ها عبور كرد.

به گفته سالاري در حوزه تامين سوخت نيروگاهي متاسفانه براساس برنامه اي كه پيش بيني شده باتوجه شرايط عملكرد، فاصله زيادي وجود دارد.

ضرورت استمرار در سوخت رساني

مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران، اضافه كرد: در جهت تامين سوخت 6 ماهه امسال براي جايگزيني با سوخت مايع  بايد براي تحقق آن برنامه ريزي و هماهنگي صورت بگيرد. بدين ترتيب طي اقداماتي چون بازنگري در برنامه انتقال، استفاده حداكثري از ظرفيت انتقال، اولويت بندي نيروگاه ها و ... سوخت رساني استمرار يابد.

وي با اشاره به اينكه دربخش نفت كوره نيز با بخش ريلي و وزارت راه هماهنگي هايي صورت گرفته است، ادامه داد: هدفگذاري امروز ما اين است كه اين تيم و قرارگاه سوخت رساني درست مديريت شود و جلسات مستمري بين مجموعه ها برگزار شود تا درصورت بروز مشكلات وچالش ها، موارد بررسي و مديريت شوند.

سالاري تاكيد كرد: با پيش بيني هاي دقيق و ارزيابي چالش ها مي توان از مشكلاتي كه در گذشته رخ داده است همانند كاهش سوخت صنايع به منظور تامين گاز خانگي ممانعت شود. اين درحالي است كه بايد در نيروگاه ها مديريت مصرف نيز اجرايي شود.

وي در بخش ديگري از اظهارات خود باتوجه به وضعيت شركت خطوط لوله و مخابرات نفت گفت: هزينه ها و حوادث احتمالي كه مي تواند براي شبكه 14 هزار كيلومتري خط لوله در كشور رخ دهد؛ بايد به آن توجه جدي مبذول شود.

سالاري تاكيد كرد:  همچنين دربحث توسعه زنجيره در بخش انتقال و در حوزه توزيع از بخش هاي صادرات گرفته تا تخصيص خوراك به صنايع پايين دست و توسعه زنجيره ارزش و ... مي بايست نگاه يكپارچه اي وجود داشته باشد.

تدوين اساسنامه در شركت پالايش و پخش

وي در بخش ديگري از اظهارات خود گفت: در ساختار منابع انساني چالش هاي متعدي وجود دارد؛ بايد در كل حوزه پالايش و پخش با يك نگاه توسعه اي تجديد ساختار صورت بگيرد.

سالاري تصريح كرد: دراين مسير اساسنامه شركت كه به منزله سند هويت حقوقي مجموعه به لحاظ عملكردي و چارچوب ها است  و هم به عنوان شناسنامه شركت مي تواند همه مسائل و موضوعات را با نگاه توسعه اي دنبال كند. بنابراين لازم است دراين خصوص ديدگاه ها و نگاه هاي كلان درحوزه ساخت، ورود به سرمايه گذاري و اقدامات توسعه اي لحاظ شود.

گفتني است در اين نشست مديرعامل شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران به ارائه گزارشي از عملكرد اين مجموعه پرداخت و در ادامه ساير مديران و مسئولان در خصوص چالش هاي موجود نقطه نظرات خود را مطرح كردند. 

 

 


١٦:٥٦ - چهارشنبه ٢٤ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٠٢٧    /    تعداد نمایش : ٣٢٩