چاپ        ارسال به دوست

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران

برخورد با فساد باید در همه زمینه ها نهادینه شود

 

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در ادامه نشست های خود با مدیریت ها، کارکنان شرکت گفت: صیانت از اموال و بیت المال از اولویت های اصلی ماست، در این راستا برخورد با فساد باید در همه زمینه ها از راس تا ذیل نهادینه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، مهندس جلیل سالاری امروز سه شنبه (23 شهریور 1400) در دیدار با واحد حسابرسی داخلی با بیان اینکه قبل از هر چیزی رویه های پیشگیری از وقوع فساد باید پررنگ شود تا زمینه های بروز تخلف از بین برود، تصریح کرد: باید در این زمینه دستورالعمل های بازدارنده بررسی، بازبینی و اصلاح شود.

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ادامه داد: منشاء بسیاری از مشکلات عدم شفافیت بوده و اگر ساختار، جایگاه و مسئولیت ها در کلان مجموعه دیده شود بسترهای قانونی و شناسنامه ایجاد شده و خیلی از مشکلات حل و فصل خواهد شد.

معاون وزیر نفت تاکید کرد: حوزه ی وظایف مجموعه ها باید مشخص باشد تا حجم اعظم کار در یک مجموعه نظارتی متمرکز نشده و از فرسودگی شغلی جلوگیری شود.

وی همچنین ایجاد انگیزه، مشوق ها، بازبینی و توسعه ساختار سازمانی مدیریتها و ... را نیز از اولویت های این شرکت در مجموعه نیروهای انسانی این صنعت برشمرد.

سالاری افزود: تلاش می کنیم تا ظرفیت واحدهای نظارتی داخلی از جمله حسابرسی، امور حقوقی، حراست و بازرسی متمرکز و شیوه نامه ای تهیه و تنظیم شود تا افزون بر ایجاد شفافیت، منافذ فساد را نیز ببندد.

معاون وزیر نفت افزود: شیوه نامه ها باید به گونه ای تنظیم شود که افراد با تجربه در راس نهادهای نظارتی شرکت های مادر تخصصی مستقر شده تا افزون بر نظارت مضاعف بر عملکرد شرکت های تابعه بتوانند تجربیات را منتقل و خدمات مناسبی را به منظور انجام بهتر فعالیت ها به آنها ارائه دهند.

وی با یادآوری این موضوع که فلسفه واحدهای نظارتی در یک دستگاه ارائه کمک های مشورتی و حل و فصل مشکلات در داخل سیستم است، افزود: توجه صحیح به این حوزه، از ضرورت ورود دستگاه نظارتی از خارج سیستم و تشکیل پرونده های قضایی و یا رسانه ای شدن آنها جلوگیری می کند.

گفتنی است در ادامه برنامه های امروز، معاون وزیر نفت با مدیر و مجموعه کارکنان مدیریت بازرگانی نیز دیدار کرد و عملکرد و دغدغه های این حوزه نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون وزیر نفت همچنین طي نشستي ديگر با مديريت مهندسي ساختار شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي در باره اهم اقدامات و دستاوردهاي اين بخش مديريتي در حوزه های مختلف گزارشي ارائه شد که در ادامه به فراخور هريك از بخش ها برنامه هاي پيشنهادي نيز مطرح شد. 


٢١:٥٩ - سه شنبه ٢٣ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٠٢٦    /    تعداد نمایش : ٢٤٨