چاپ        ارسال به دوست

وزير نفت

صادرات فرآورده‌های نفتی قابل مقایسه با دوره‌های قبل نیست

وزیر نفت گفت: صادرات فرآورده‌های نفتی در این دولت قابل مقایسه با دوره پیشین تحریم‌ها نبوده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از شانا، در نشست رئیس‌جمهوری با مدیران ارشد دولت با اشاره به اینکه خدمت به مردم، فرصت بزرگی است که شاید با هیچ موضوع دیگری قابل مقایسه و جایگزینی نباشد، اظهار کرد: لازم می‌دانم از دکتر روحانی تشکر کنم که به من اعتماد کرد و فرصت خدمت داد.

بيژن زنگنه در بخشي از اظهارات خودبا اشاره به اهميت موضوع صادرات فرآورده هاي نفتي تصريح كرد: در دوره تحریم‌های گذشته ما برای صادرات روزانه بیش از یک میلیون بشکه نفت خام معافیت داشتیم، اما در این دوره نه برای نفت خام و نه برای میعانات گازی و نه برای فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی حتی یک بشکه و یک تن هم معافیت نداشتیم.

همچنين زنگنه تأکید کرد: من به‌عنوان یک شهروند ایرانی برای همیشه خود را مدیون روحانی می‌دانم که موضوع قطعنامه‌های فصل هفتم شورای امنیت علیه ایران را حل کرد. این خدمت بزرگ و تاریخی به ملت ایران بود و سابقه نداشت تا آن زمان که کشوری تحت تحریم‌ها و مجازات‌های فصل هفتم شورای امنیت برود و سالم بیرون بیاید، زیرا همه کشورها به جز ایران که مشمول تحریم‌های فصل هفتم شورای امنیت سازمان ملل متحد شده‌اند، یا نظامشان سرنگون، یا کشورشان تجزیه و یا توسط بیگانه اشغال شد.

 

 


١٢:٤٢ - دوشنبه ١١ مرداد ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٩٢٥    /    تعداد نمایش : ١٦١