چاپ        ارسال به دوست

پيشرفت 58 درصدي واحد جديد گوگردسازي پالايشگاه تبريز

جانشین مدیرپروژه‌ ساخت واحد جدید گوگردسازی شرکت پالایش نفت تبریز با اشاره به پيشرفت 58 درصدي اين واحد گفت: ظرفیت واحد گوگردسازی قدیم، ۸۰ تن در روز بوده که با احداث واحد جدید و  مطابق با آخرین استانداردهای زیست محیطی، ظرفیت آن به ١١٠ تن در روز خواهد رسید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از ايسنا، اصغر عبدالمحمدی در خصوص واحد گوگردسازی جدید اظهار کرد: هدف از احداث واحد بازیافت گوگرد (SRP)، تبدیل گازهای اسیدی و جریان های ترش به گوگرد مایع است که ۹۴ درصد از این گازها در این واحد به گوگرد مایع تبدیل شده و در ادامه در پروژه دیگری به نام بازیافت گازهای انتهایی (TGT)، میزان بازیافت گوگرد به ۹۹.۸ درصد افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه با اعتبار ۱۸ میلیون یورو و به صورت مهندسی تدارکات، ساخت، اجرا و راه اندازی (EPCC) به شرکت ایرانی مهندسی ساختمان و نفت (ODCC) واگذار شده که قرارداد آن از آبان ماه سال ۹۸  نافذ و تاکنون ۵۸ درصد پیشرفت کرده است.

عبدالمحمدی در خصوص زمان راه اندازی پروژه تصريح كرد: براساس آخرین برنامه‌ی زمانبندی مصوب، این پروژه باید تا آخر سال جاری آماده‌ راه اندازی شود اما باتوجه به حجم زیاد کار تولیدکنندگان داخلی، بدقولی هایی در این زمینه وجود داشته و پروژه را از لحاظ زمان بندی با مشکلاتی مواجه كرده است لذا تمام تلاش و پیگیری تیم ما، تحقق راه اندازی این واحد در انتهای سال جاری است.

وی در رابطه با نیروی انسانی شاغل در پروژه یادآور شد: تاکنون ۴۲ هزار و ۶۰۰ نفر بر ساعت فعالیت انجام شده که با توجه به همّت تیم پروژه و نظارت واحد HSEQ، تاکنون هیچ حادثه‌ی انسانی نداشته و در حال حاضر ۲۲۵ نفر به صورت مستقیم  در سایت مشغول به کار هستند که با افزایش حجم کاری و طبق پیش‌بینی های انجام شده، این رقم به ۴۰۰ نفر نیز افزایش خواهد یافت.

 

 


١٠:٠٥ - دوشنبه ١١ مرداد ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٩٢٤    /    تعداد نمایش : ١٧٣