چاپ        ارسال به دوست

توسط شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه تهران محقق شد

محاسبه دقيق انتقال نفت خام به پالايشگاه تهران

يكي از مديران اجرايي در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران - منطقه تهران با اشاره به اجرای پروژۀ میترینگ در مرکز انتقال نفت خام منطقه تهران، گفت: با توجه به اهمیت پایش و کنترل کمیت نفت خام ارسالی به پالایشگاه تهران لازم بوده که تجهیزات کنترلی در اختیار خطوط لوله باشد که بر همین اساس نصب دو دستگاه میتر 12 اینچ توربینی با ظرفیت لازم در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي به نقل روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران - منطقه تهران، عادل عاکفیان؛ رئیس مراکز انتقال و پایانه های نفت خام دربارۀ اجرای این پروژه گفت: میترینگ در واقع سامانه اندازه‌‌گیری حجم یا جرم سیال نفت خام خروجی این مرکز از نظر کمی و کیفی است.

عاکفیان ادامه داد: اين پروژه به منظور اندازه گيري حجم نفت خام و فراورده ارسال شده به شركت پالايش نفت تهران انجام می گیرد و با اجراي آن، نفت خام پس از گذر از مسير ميترهاي تعبيه شده و اندازه گيري فشار مربوطۀ حجم آنها توسط scanner هاي به كار گرفته شده به طور دقيق محاسبه و تعيين مي شود.

وی تصریح داشت: به کارگیری دستگاه‌های میترینگ با دقت بالا، حائز اهمیت فراوانی است تا از دقت انتقال، اطمینان کامل حاصل شده و از احتمال خسارت مالی جلوگیری شود.

 

 


٠٩:٤٧ - دوشنبه ١١ مرداد ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٩٢٣    /    تعداد نمایش : ١٥٣