چاپ        ارسال به دوست

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان خبر داد

واریز 80 میلیارد تومان به خزانه دولت از محل فروش سوخت های مرزی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان با تشریح اقدامات و فعالیت های صورت گرفته دراین شرکت، گفت: مجموع میزان درآمد ایجاد شده در سال 99 از محل فروش و پایش باک کامیون ها که به حساب دولت واریز شده در پایانه مرزی باشماق مریوان 65 میلیارد تومان و در بازارچه سیرانبند بانه 15 میلیارد تومان بوده است.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان، عبدالله گیتی‌منش در نشست خبری دبیر کمیسیون و روسای کارگروه‌های تخصصی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان با اشاره به ماموریت مهم این شرکت در حوزه توزیع فرآورده‌های نفتی و اهمیت ویژه‌ آن، گفت: این منطقه در کنار تامین و توزیع سوخت، اقدامات نظارتی و کنترلی متنوعی دارد.

 

توزیع روزانه یک میلیون و 200 هزار لیتر بنزین در سطح استان

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان اضافه کرد: در سال گذشته به طور متوسط روزانه یک‌ میلیون و 200 هزار لیتر بنزین در سطح استان توزیع شده که در قیاس با سال 98 حدود 13 درصد کاهش داشته و دلیل اصلی آن شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های اعمال شده است.

وی درباره توزیع نفتگار گفت: به طور متوسط روزانه یک‌ میلیون و 30 هزار لیتر نفتگاز در سطح استان توزیع شده که نسبت به سال قبل از آن 10درصد رشد داشته است.

گیتی‌منش ادامه داد: مصرف نفت سفید استان نیز در سال گذشته، 54 میلیون و 500 هزار لیتر بوده که نسبت به سال 98، با کاهش 17 درصدی همراه بوده که می‌توان توسعه گازرسانی و راستی‌آزمایی خانوارهای مصرف‌کننده نفت سفید را از دلایل این میزان کاهش مصرف نام برد.

وی گفت: سال 98، در مجموع 29 هزار خانوار مصرف‌کننده نفت‌ سفید بودند که در حال حاضر به 20 هزار و 500 خانوار کاهش پیدا کرده است.

 

تخصیص 120 میلیون لیتر سوخت برای بخش کشاورزی

گیتی‌منش به موضوع تعیین سهمیه سوخت بخش کشاورزی استان در سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: 120 میلیون لیتر سوخت برای بخش کشاورزی در سال 1400 تخصیص داده شده است.

وی عنوان کرد: شرکت ملی پخش آمادگی لازم را برای در اختیار گذاشتن سامانه بارنامه‌ها به نیروی انتظامی دارد که در برخی از استان‌ها این امر انجام شده، این مهم به جهت شناسایی و احراز اصالت بارنامه انجام می‌شود.

گیتی‌منش اظهار کرد: اجرای طرح پلاک‌گذاری ادوات کشاورزی از اقدامات خوبی است که در سطح کشور و استان در حال انجام است.

 

بازدید از 82 جایگاه عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان اذعان کرد: از ابتدای سال‌جاری تا پایان خرداد ماه، سه هزار و 940 بازدید توسط کارشناسان مهندسی فرآورده‌های نفتی و خدمات مهندسی از 82 جایگاه عرضه در نواحی نه‌گانه این شرکت انجام شده است.

گیتی‌منش خاطرنشان کرد: این مهم در راستای نظارت و کنترل بر توزیع سوخت، تحقق حقوق شهروندی و تامین و توزیع مطلوب سوخت به شهروندان انجام شده است.

وی در بخشی از سخنان خود گفت: در مرز سیرانبند و باشماق عرضه فرآورده با نرخ تعادلی و هم پایش باک خودروهای ترددی انجام می‌شود که در سال گذشته معافیت 300 لیتر در مرز باشماق اعمال شده است.

گیتی‌منش خاطر نشان کرد: 82 جایگاه عرضه فرآورده‌‌های نفتی و 52 جایگاه سی‌ان‌جی که در مجموع 134 جایگاه است، سوخت مورد نیاز شهروندان کردستانی را تامین و توزیع می‌کنند.

 

 

 


١٣:٥٦ - يکشنبه ٢٧ تير ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٨٩٦    /    تعداد نمایش : ١٧٠