چاپ        ارسال به دوست

ارتقاء ايمني در بزرگترين مخزن ذخيره سازي نفت خام مركز كشور

معاون فنی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان گفت: منیفولد سیستم تزریق فوم اطفای حریق مخزن  T3  به عنوان بزرگترین مخزن ذخیره سازی نفت خام مرکز کشور، در مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید بهشتی اصفهان تعویض و توسعه یافت.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي به نقل از روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، محمدحسن بگی در این باره گفت: این منیفولد به علت قدمت و استهلاک بالا طی سال‌های اخیر از چندین نقطه دچار خوردگی شده بود، لذا پس از بررسی های لازم، تعویض کلی و توسعه منیفولد در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان داشت: برای بالا بردن ضریب ایمنی در اطفاء حریق به درخواست واحد HSE، یک مخزن جدید 10 هزار لیتری از جنس استیل برای ذخیره فوم طراحی و ساخته و به سیستم قبلی اضافه شد و همزمان با عملیات تعویض و توسعه منیفولد، موازی سازی و با مخزن 3 هزار لیتری موجود نیز انجام شد و ظرفیت سیستم مذکور از 3 هزار به 13 هزار لیتر فوم FFFP 3درصد افزایش پیدا کرد.

وی گفت: این عملیات پس از تخلیه منیفولد و اخذ مجوزهای لازم در طول اجرای پروژه انجام شد.

گفتنی است، مخزن T3 نفت خام مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید بهشتی اصفهان با بیش از یک میلیون و 330 هزار بشکه ظرفیت، بزرگترین مخزن ذخیره نفت خام در فلات مرکزی کشور است. پروژه فوق با صرف حدود 240 نفرساعت کار انجام شده است.

 

 


٠٩:٢٥ - دوشنبه ١٤ تير ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٨٦٠    /    تعداد نمایش : ٢٣٨