چاپ        ارسال به دوست

بومي سازي بيش از 13 هزار نوع قطعات و تجهيزات در پالايشگاه تهران

مدير بازرگاني شركت پالايش نفت تهران از ساخت و تأمین بيش از 90 درصد قطعات و تجهيزات پالايشي اين شركت بالغ بر 13 هزار نوع قطعه توسط توليدكنندگان داخلي خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران، محمدرضا خليلي گفت: با هدف حمايت از تأمین كنندگان قطعات در داخل كشور و خودكفايي در ساخت و حركت در مسير اقتصاد مقاومتي بر اساس منويات رهبري، با شناسايي شركت هاي دانش بنيان و برگزاري نشست هاي علمي-صنعتي، بيش از 13 هزار نوع قطعات و تجهيزات دوار و ثابت پالايشي شامل قطعات پمپ‌ها، توربين ها، كمپرسورها، ژنراتورها، مبدل ها، كولرها، برج ها و ظروف، قطعات داخلي برج هاي خنك كننده و شيرآلات از توليدات داخلي تأمین شده است.

خليلي ادامه داد: تهيه، نگهداشت و توزيع اقلام مورد نياز پالايشگاه با رعايت منافع ذينفعان و تعامل و همكاري با توليدكنندگان قطعات و تأمین كنندگان كالا از مهم ترين وظايف اين اداره است. مديريت بازرگاني شركت پالايش نفت تهران در راستاي اهداف كلان شركت كه همان افزايش كارايي، اثربخشي و اطمينان به حفظ ظرفيت توليد محصولات و ارائه خدمات به ذينفعان است، نسبت به تأمین كليه كالاهاي واحد هاي عملياتي و ستادي اقدام مي كند.  

مدير بازرگاني شركت پالايش نفت تهران با تأکید بر نقش دانش در پيشبرد اهداف اين امور افزود:  ساخت برخي از كاتاليست‌ها براي اولين بار در كشور مطابق با استاندارد هاي جهاني توسط شركت هاي توانمند داخلي و با كمك متخصصان فني و مهندسي شركت پالايش نفت تهران از مصاديق بارز اين امر است. اين اقدام در شديد ترين دوران تحريم، ايران را براي هميشه از وابستگي به چند كشور خارجي كه توليد اين نوع كاتاليست‌ها را در انحصار خود داشتند بي نياز كرد.  

به گفته وي  بر اين اساس پس از تست موفقيت آميز اين كاتاليست و توليد آن در كشور، در زمينه توليد انواع كاتاليست پالايشي در كشور خودكفا شده ايم كه اين مهم مرهون كار و تلاش شبانه روزي متخصصان اين شركت است.  

خليلي در ادامه پيرامون دستاوردهاي اداره بازرگاني شركت پالايش نفت تهران در تعميرات اساسي واحدهاي آيزوماكس و هيدروژن شمالي كه چندي پيش در اين شركت برگزار شد اظهار كرد: تأمین با كيفيت قطعات در حداقل زمان ممكن در سايه همكاري و تعامل با ساير ادارات ركن اول اداره بازرگاني در تعميرات اساسي اخير بود. در اين تعميرات اساسي بيش از 232 هزار و 750 قطعه در قالب 5 هزار و 264 قلم از اقلام مورد نياز تأمین و در اختيار واحدهاي متقاضي قرار گرفت.

وي گفت: يكي از عمده ترين اقدامات اداره بازرگاني در اين تعميرات اساسي تأمین كالاهاي مورد نياز پيش بيني نشده بود كه   در نهايت منجر به كاهش زمان و جلوگيري از اتلاف وقت جهت تأمین كالا و قطعات شد.

 

 

 

 


١١:١٢ - سه شنبه ١٥ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٣٤٦    /    تعداد نمایش : ٤٠٩