چاپ        ارسال به دوست

جلوگیری از سوختگیری بیش از ۲۴۲ هزار کارت سوخت مهاجر در سیستان و بلوچستان

 

هم‌زمان با اجرای طرح کدینگ کارت هوشمند سوخت در منطقه سیستان و بلوچستان، تاکنون از سوختگیری بیش از ۲۴۲ هزار کارت سوخت مهاجر جلوگیری به‌عمل آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان، مدیر منطقه گفت: با اجرای طرح کدینگ در سیستان و بلوچستان که از دهم خرداد ماه امسال آغاز شده است تاکنون بیش از ۲۴۲ هزار کارت سوخت مهاجر شناسایی و از طرح کدینگ خارج شده‌اند.

غلام محمداحمدی افزود: پایش کارت‌های سوخت در سیستان و بلوچستان با بررسی تراکنش کارت‌های غیربومی توسط کارشناسان مستقر در مناطق زاهدان، چابهار و ستاد در حال انجام است.

وی اجرای طرح کدینگ کارت سوخت را طرحی موفق در راستای جلوگیری از سوختگیری کارت‌های مهاجر و کاهش ازدحام ناشی از سوختگیری این کارت‌ها در جایگاه‌های سوخت عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد با ادامه روند بررسی تراکنش کارت‌های سوخت و غیر فعال کردن کارت‌های غیر مجاز، شاهد وضعیت متعادل و کاهش مصرف سوخت در استان خواهیم بود.

مدیر منطقه زاهدان در خصوص سوختگیری خودروهای مهمان و فاقد کارت سوخت نیز گفت: آن دسته از خودروهای مهمان و فاقد کارت سوخت می‌توانند با مراجعه به جایگاه‌های سوخت منتخب در کلیه شهرستان‌های استان، سوخت مورد نیاز خود را دریافت نمایند.

احمدی با اشاره به اینکه ورودی طرح کدینگ جهت فعال کردن کارت های سوخت جدید باز است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد، ابراز داشت: کارت‌های سوخت جدید که مربوط به خودروهای پلاک و یا آدرس استان می‌باشد، پس از صدور از طریق سامانه کارت هوشمند سوخت کشور فعال می‌گردد و نیاز به مراجعه حضوری مالکین به مراکز ارائه خدمات این شرکت نمی‌باشد.

به گزارش روابط عمومی منطقه زاهدان جلوگیری از ورود کارت‌های مهاجر، کاهش قاچاق سوخت، کاهش مصرف فرآورده‌های نفتی و کاهش مدت انتظار سوختگیری در جایگاه‌های عرضه سوخت از جمله اهداف اجرای طرح کدینگ در استان است.

 

 


٠٨:١٩ - يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ١١٨٠٦    /    تعداد نمایش : ٨٦٥