چاپ        ارسال به دوست

وزیر نفت

برای نخستین بار به مازاد تولید بنزین و گازوئیل رسیدیم

ظرفیت جدید در توسعه پتروپالایشگاه ها فعال می شود

وزیر نفت با اشاره به اقدامات انجام شده در صنعت پالایش گفت:‌ برای نخستین بار به مازاد تولید بنزین، گازوئیل،مازوت و تولیدات سبک دیگر همچون نفتا و ال پی جی دست پیدا کردیم، ضمن اینکه از لحاظ کیفیت نیز محصولات ارتقا پیدا کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، بیژن زنگنه در ششمین کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو که صبح امروز برگزار شد، با اشاره به اینکه کنگره نفت و نیرو آخرین کنگره ای است که به عنوان وزیر نفت درآن سخنرانی می کند، گفت: سال های گذشته در شرایط سختی قرار داشتیم و کماکان این جریان ادامه دارد، چه در بخش صادرات نفت و چه در صادرات فرآورده های نفتی  سختی هایی وجود داشته است.

وی در بخشی از اظهارات خود به موضوع توسعه پروژه های پالایشی اشاره و کرد و توضیح داد: در حال حاضر در بخش پالایش نفت و تولید فرآورده‌ها مازاد تولید بنزین، گازوییل مازوت، ال پی جی و ... وجود دارد، این درحالی است که بهبود کیفیت نیز ایجاد شده است البته همچنان جای کار دارد .

زنگنه ادامه داد: مجوز ۱.۵ میلیون بشکه نفت جدید داده شده است و موافقت هایی برای پالایشگاه های اصلی کشور صورت گرفته است تا بهینه سازی کنند باید منابعی برای آن ها لحاظ شود، اگر  قانون توسعه پتروپالایشگاه‌ها اجرا شود این ظرفیت فعال خواهد شد.

 

 


١٥:٠٨ - سه شنبه ٧ بهمن ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٥٣٠    /    تعداد نمایش : ٢٧٢