چاپ        ارسال به دوست

تشکیل یک کارگروه برای تسهیل مشکلات مردم منطقه سرخون

جلسه هم اندیشی مسئولیت های اجتماعی به منظور بررسی و رسیدگی به مشکلات مردم منطقه سرخون با حضور مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران و جمعی از مدیران و کارشناسان ذی ربط برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران، در آذرماه سال جاري براثررانش زمين بخشي از خطوط لوله مارون به اصفهان در منطقه سرخون دچار پارگي شد و منجر به جاري شدن نفت خام در مسير اين خط لوله شد، براين اساس مسئوليت اجتماعي اقدامات گسترده اي براي كاهش مشكلات مردم صورت گرفته است.

دراین جلسه مقرر شد  علاوه بر اقدامات انجام شده یک کارگروه با همراهی زیبا اسماعیلی؛ مشاور مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در مسئولیت های اجتماعی؛  یکی از نمایندگان مجلس و برخی همکاران منطقه تشکیل شود تا در ادامه  اعضای کارگروه به صورت تمام وقت به بررسی و حل مشکلات مربوط به منطقه سرخون بپردازند.

همچنین طی این جلسه تصمیم گرفته شد تا با بررسی های میدانی و صحبت با افراد روستایی منطقه فرآیند نیازسنجی صورت بگیرد  و پس از شنیدن اظهارات و نیازهای مردم منطقه گزارش کاملی تهیه و به مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران ارائه شود تا ضمن برآوردهای مالی، انجام اقدامات لازم صورت بگیرد.

اين درحالي است كه اقدامات ديگری به منظور ايجاد امكانات رفاهي، ورزشي، بهداشتي، تفريحي نیز با استفاده از پتانسیل های منطقه درحال بررسي است.

گفتنی است، از زمان وقوع حادثه تا كنون تعداد 30 هزار ماسك سه لايه پزشكي، 9 هزار شير پاكتي، 2700 جعبه پودر رخشويي در ميان مردم اين منطقه توزيع شده است. همچنين با بكارگيري 200 نفر از نيروهاي بومي در كنار ديگر همكاران و استفاده از ماشين الات شهرداري با پرداخت هزينه به پاكسازي منطقه پرداخته شده است.

 

 


١١:٤٥ - چهارشنبه ٢٤ دی ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٤٩٤    /    تعداد نمایش : ٣٤١