چاپ        ارسال به دوست

استاندارد سازی بیش از ۹۵ درصد جایگاه‌های سی‌ان‌جی منطقه چالوس

 

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چالوس از استاندارد سازی بیش از ۹۵ درصد جایگاه های سی‌ان‌جی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چالوس، تورج امانی ضمن تاکید بر توسعه سوخت پاک در غرب مازندران، خواستار مشارکت سرمایه گذاران و بخش خصوصی در توسعه و احداث جایگاه‌های سی‌ان‌جی شد و اظهار کرد: استاندارد سازی جایگاه‌های سی‌ان‌جی با توجه به ارتقاء سطح ایمنی، موجب افزایش کیفیت خدمت شایسته به مردم با رویکرد اقتصادی و زیست محیطی می شود.

امانی تصریح کرد: به دلیل اهمیت کار در جایگاه‌های سوخت و به ویژه سی‌ان‌جی، کنترل جایگاه‌ها با رعایت نکات فنی و کارشناسی توسط متخصصان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چالوس انجام می شود که در حال حاضر بالغ بر ۹۵ درصد جایگاه‌های سی‌ان‌جی منطقه چالوس استاندارد سازی شده است.

مدیر منطقه با اشاره به مصرف ۲۱ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در سه ماه نخست امسال و صرفه‌جویی همین میزان بنزین، گفت: با توجه به موقعیت استراتژیک و توریستی منطقه و جانمایی جایگاههای سی‌ان‌جی در مجاورت دریا و جنگل، مصرف سوخت پاک سی‌ان‌جی از اهمیت بالایی برخوردار است که با ارائه طرح های انگیزشی از قبیل پرداخت وام جهت دوگانه سوز کردن خودروها، می‌توان سهم بسزایی در کاهش مصرف بنزین و کاهش آلودگی زیست محیطی ایجاد کرد.

در ادامه مسئول سی‌ان‎جی منطقه چالوس، گفت: استاندارد سازی جایگاه های سی‌ان‌جی فرآیند زمان بری است و باید با برنامه ریزی دقیق و مرحله به مرحله نواقص و مشکلات ایستگاه‌های سی‌ان‎جی را برطرف کرد که یکی از اصلی ترین برنامه ها، آموزش اپراتورها، مسئولان فنی و مالکان جایگاه‌ها است.

بهروز شیرچی اظهار داشت: نظارت و بازرسی جایگاه‌های سوخت گیری، شامل کنترل لوله های فشار پایین، خشک کن، کمپرسور (سامانه فشرده‌سازی)، دیسپنسر (سامانه توزیع کننده)، تابلوهای برق و کنترل و کابل‌ها، حریم های ایمنی و نواحی تردد، مخازن ذخیره و شیر مخازن گاز طبیعی فشرده مطابق با استانداردهای لازم، صورت می گیرد.

منطقه چالوس دارای ۱۴ جایگاه تک منظوره سی‌ان‎جی و ۲۷ جایگاه دو منظوره می باشد که با توسعه و تجهیز مطلوب جایگاه‌های سی‌ان‎جی در منطقه چالوس متوسط زمان انتظار در صف به کمتر از ۵ دقیقه رسیده است و شهروندان غرب استان به راحتی می توانند با رعایت نکات ایمنی (خارج کردن مسافر قبل از ورود به جایگاه سوخت سی‌ان‎جی) از این سوخت پاک استفاده کنند .

 

 


٠٩:٥٧ - يکشنبه ٢٣ تير ١٣٩٨    /    شماره : ١١٧١٧    /    تعداد نمایش : ١٣٤٢