چاپ        ارسال به دوست

وزير نفت

سی‌ان‌جی از مسائل اولویت‌دار در وزارت نفت است

وزیر نفت در ملاقات عمومی با مردم پس از استماع مسائل آنان، برای حلشان راهکارهای مختلف ارائه داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از شانا، بیژن زنگنه عصر روز  سه‌شنبه(۱۱ شهریورماه) در حاشیه ملاقات عمومی با مردم با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در دیدار هفته گذشته به مناسبت هفته دولت که به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد بر دیدار چهره به چهره با مردم با مراعات پروتکل بهداشتی تأکید کردند، یادآوری کرد: البته ملاقات عمومی با مردم از مدت‌ها پیش در برنامه وزارت نفت قرار داشته است، امروز با حدود هشت نفر به صورت تک به تک ملاقات داشتم که ارتباطی با کارهای اداری جاری نداشت.

وی ضمن مطلوب و مفید خواندن این ملاقات مردمی که از شاخه‌های مختلف و به‌صورت اتفاقی انتخاب شده بودند بر تداوم آن تأکید کرد و گفت: این افراد براساس سامانه ارتباط با وزیر نفت که مدت‌هاست راه‌اندازی شده ثبت‌نام کرده بودند و مشکلات خود را عنوان کردند، بعضی از این چالش‌ها راه‌حل‌هایی داشت که به آنها ارائه شد.

وزیر نفت توسعه صنعت سی‌ان‌جی (گاز طبیعی فشرده) در سطح خودروهای عمومی مانند اتوبوس‌های شهری را از دیگر موارد مطرح شده عنوان کرد و گفت: این موضوع نیز قرار شد پیگیری شود، اما پیشنهاد دادم که نشست بعدی را با انجمن جایگاهداران سی‌ان‌جی داشته باشند که حرف‌های یکدیگر را از نزدیک بشوند، زیرا سی‌ان‌جی از مسائل اولویت‌دار در وزارت نفت است.

زنگنه به مذاکره با چند شرکت دانش‌بنیان که در ساخت تجهیزات و ارائه خدمات فعال بودند، اشاره و تصریح کرد: همه تجهیزات عنوان‌شده مورد نیاز وزارت نفت بود و مقرر شد پیگیری شوند. اگر اثبات شود که شرکتی کاری را می‌تواند انجام دهد وزارت نفت به‌طور حتم از خرید مشابه خارجی آن ممانعت می‌کند و این به عنوان یک اصل در وزارت نفت است تجهیزی که در ایران ساخته شود و با کیفیت باشد جلو واردات آن گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: این موضوع بر شرکت‌های غیردولتی مانند پتروشیمی‌ها یا پالایشگاه‌ها نیز جاری و حاکم است و تنها برای شرکت‌های دولتی اجرا نمی‌شود، به‌ویژه در شرایط کنونی که مشکلات اشتغال در کشور وجود دارد باید به این نکته نیز توجه کرد.

 

 

 

 

 


١٢:١٠ - چهارشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٢٦٩    /    تعداد نمایش : ٤٣٣