چاپ        ارسال به دوست

معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد:

دو برابر شدن ظرفیت دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی

معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از دو برابر شدن ظرفیت دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در حال حاضر به طور متوسط روزانه ۷۶۰ تبدیل انجام می‌شود که سعی داریم این ظرفیت را به حداقل یک هزار و ۵۰۰ خودرو در روز برسانیم.

به گزارش  پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از صداوسيما،  حمید قاسمی ده‌چشمه با بیان اين خبر تصريح كرد: ۷۶ کارگاه در این زمینه فعالیت دارد که روزانه به طور متوسط در هر کارگاه ۱۰ تبدیل انجام می شود که بنا داریم ظرفیت دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی را به دو برابر افزایش دهیم.

قاسمی پیش از این نیز از  آمادگی کارگاه‌های مجاز و کارخانه‌های تبدیل برای افزایش ظرفیت دوگانه سوز کردن خودروها خبر داد و گفت: زمان انتظار برای تبدیل، حدود یک هفته و ثبت‌نام در سایت GCR.NIOPDC.IR و تبدیل خودروهای عمومی طبق این طرح رایگان است.

گفتنی است، اجرای این طرح در کل کشور ضمن صرفه اقتصادی برای صاحبان خودروها و ضمانتی برای بهبود محیط زیست، موجب صرفه جوئی  روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین می شود، ضمن اینکه سالانه حدود دو میلیارد دلار درآمد عاید کشور می کند.

 

 


١٤:٢١ - دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١٢١٨٣    /    تعداد نمایش : ٣٣٥