چاپ        ارسال به دوست

پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سال 1392، 31 درصد پیشرفت داشت

روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در پاسخ به خبر منتشر شده در خبرگزاری فارس با عنوان "وقتی وزارت نفت آمارهای زنگنه درباره پیشرفت پالایشگاه ستاره خلیج فارس را تکذیب می کند" مورخ 25/09/98 توضیحاتی به شرح ذیل ارائه می کند.

به استحضار می رساند که طرح احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس مشتمل بر سه پروژه مجزا بوده که شامل احداث پالایشگاه، احداث خط لوله انتقال خوراک عسلویه به بندرعباس و احداث آبگیر می شود.

همانطور که در متن نامه مهندس زنگنه (پیوست خبر فارس) نیز مشخص است، ایشان پیشرفت کلی طرح را، 69 درصد اعلام کرده اند كه ميزان پيشرفت هريك از پروژه هاي ياد شده به تفكيك شامل خط لوله انتقال خوراک از عسلویه به بندرعباس بيش از 99 درصد پیشرفت، پروژه احداث آبگیر 93 درصد پیشرفت و پروزه ساخت و نصب پالايشگاه ستاره خليج فارس داراي 31 درصد پيشرفت بوده است.

لازم به ذکر است که پروژه خط لوله که وظیفه انتقال خوراک از عسلویه به بندرعباس را بر عهده دارد، حدود 11 درصد از کل بودجه را به خود اختصاص داده که اگر همان میزان بودجه برای ساخت واحدهای فرایندی پالایشگاه هزینه می شد، ممکن بود فاز نخست این پالایشگاه همان سال 90 (موعد مقرر) و قبل از شدت تحریمها به بهره برداری برسد.

 


١١:١٨ - شنبه ٧ دی ١٣٩٨    /    شماره : ١١٩٤٦    /    تعداد نمایش : ٤٩٩