چاپ        ارسال به دوست

تولید بنزین یورو 5 با اکتان 91 در پالایشگاه لاوان آغاز شد

مدیر عامل شرکت پالایش نفت لاوان گفت: برای نخستین بار بنزین تولیدی پالایشگاه لاوان با اکتان 91 و استاندارد یورو ۵ تولید می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، محمدعلی اخباری افزود: اجرای این طرح افزایش کیفیت بنزین پالایشگاه،  سودآوری شرکت، افزایش آرام‌سوزی بنزین در موتور و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی را به دنبال خواهد داشت.

اخباری درباره هزینه اجرای این طرح گفت: هزینه ریالی احداث واحدهای تحت لیسانس 599 میلیارد و 493 میلیون و 161 هزار و 654 ریال و هزینه ارزی این واحدها 108 میلیون و 608 هزار و 347 یورو بوده است. مدیرعامل پالایشگاه لاوان، هزینه ریالی احداث واحدهای سرویس‌های جانبی را بیش از 801 میلیارد ریال و هزینه ارزی را بیش از 83 میلیون یورو اعلام کرد.

وی با بیان این‌که پالایشگاه لاوان به همت کارکنان خود موفق به اجرای این طرح شده است، افزود: از مهم ترین اهداف این شرکت می توان به حرکت در مسیر سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس منویات مقام معظم رهبری، تولید فرآورده های پاک و باارزش افزوده بیشتر در کنار تنوع تولید محصولات به منظور پرهیز از خام فروشی، حفظ محیط زیست، بهینه‌سازی مصرف انرژی، بهبود عملکرد اقتصادی، استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها و امکانات داخلی، ارتقای سطح دانش و تجربه نیروی انسانی، ارتقای توانمندی شرکت‌های داخلی در عرصه رشد اقتصادی و پیشرفت صنعتی کشور، حرکت به سمت خودکفایی و ایجاد روحیه اعتماد به نفس و خودباوری نسبت به توان و تولید داخلی و فراهم شدن زمینه اشتغال مولد با هدف حرکت در مسیر توسعه پایدار اشاره کرد.

 


١٥:٠٧ - دوشنبه ١٥ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١١٨٣٤    /    تعداد نمایش : ٥٤٧