چاپ        ارسال به دوست

وزیر نفت اعلام کرد:

آغاز ساخت اولین پتروپالایشگاه کشور در سال ۱۴۰۱/ فروش نفت در حیطه اختیارات وزارت نفت است

وزیر نفت با اشاره به آغاز ساخت اولین پتروپالایشگاه کشور در سال آینده گفت: فروش نفت ایران در حیطه اختیارات وزارت نفت است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نقل از ایرنا، «جواد اوجی» امروز (سه‌شنبه) در حاشیه مراسم رونمایی از اسناد تکمیل زنجیره ارزش نفت کوره با استفاده از دانش فنی بومی در شرکت پالایش نفت بندر عباس در جمع خبرنگاران افزود: پالایشگاه نفت بندرعباس یکی از محصولاتش نفت کوره است و با توانمندی پژوهشگاه امروز شاهد تکمیل زنجیره نفت کوره هستیم.


وی ادامه داد: دانش فنی زنجیره نفت کوره در کشور توسط پژوهشگاه تکمیل شد و به زودی این پروژه آغاز خواهد شد.
اوجی، با اشاره به اینکه تولید نفت کوره کاهش پیدا می‌کند گفت: سایر محصولات با ارزش افزوده بالا ایجاد خواهد شد. از جمله محصولات جانبی نیز تولید کک اسفنجی است که مورد نیاز صنایع آلومینیوم است.


وزیر نفت افزود: کشور وارد کننده کک است و در آبان سال ۹۷ صادرات کک به ایران تحریم شد اما امروز صاحب دانش فنی این قضایا شدیم و تولید کک اسفنجی  و سوزنی در کشور انجام خواهد شد.


وی تاکید کرد: فرایند پالایشی کشور تغییر کرده و نگاه علاوه بر تامین امنیت انرژی، تامین خوراک پتروشیمی‌ها است. 
اوجی ادامه داد: اولین پتروپالایشگاه ۳۰۰ هزار بشکه‌ای را خود صنعت نفت در استان هرمزگان آغاز خواهد کرد.

اوجی ادامه داد: در صنعت نفت در خصوص پالایشگاه‌هایی که مورد بهره برداری هستند، برنامه کیفی سازی ارزش افزوده محصولات در قالب ۸ پروژه تعریف شده و هر ۲ ماه در وزارت نفت جلساتی داریم و این پروژه‌ها در سال‌های آینده به بهره برداری می رسند.


١٢:٠٧ - سه شنبه ٢٤ اسفند ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٥٩٠    /    تعداد نمایش : ٢١٥