چاپ        ارسال به دوست

ایمن سازی دو خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی در شمال شرق

رییس واحد مهندسی ساختمان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه شمال‌شرق با اشاره به ضرورت ایمن سازی خطوط انتقال فرآورده‌های نفتی به منظور جلوگیری از آب‌بردگی، گفت:  طراحی، ساخت و بهره برداری از  چهار سازه سد بتنی در حریم خطوط لوله سبزوار-مشهد و امام تقی-تربت حیدریه انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به نقل از روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه شمال‌شرق؛ کاظم پورمروجی  با اعلام اين خبر گفت: این سازه‌ها با هدف ایمن سازی خطوط انتقال فرآورده‌های نفتی ساخته شده است.

وی خاطرنشان کرد: تامین امنیت پایدار عملیات انتقال فرآورده‌های نفتی نیازمند الزاماتی است که فعالیت‌های واحد نگهداری و تعمیرات ساختمان و تاسیسات بخشی از این مهم  است.

پور مروجی گفت: به این منظور سدهای حریم خط لوله 20 اینچ سبزوار - مشهد در کیلومتر 773 و 783 ساخته شده است.

رییس واحد مهندس نگهداری و تعمیرات ساختمان و تاسیسات منطقه شمال‌شرق ادامه داد: ساخت سدهای خط هشت  اینچ امام تقی -تربت حیدریه نیز در کیلومتر 56 و 59 حریم این خط لوله ساخته شده است.

به گفته وی؛ گستردگی حوزه فعالیت این منطقه و موقعیت ویژه جغرافیایی بویژه بروز سیلاب‌های ناشی از بارندگی در طول سال، باعث شده تا کارکنان منطقه شمال‌شرق با استفاده از میلگرد آرموتور بندی در برخی موارد سدهایی با طول 15 و عرض و ارتفاع دو متر بسازند تا سازه مسلح شده و از نمایان شدن خط لوله و یا آسیب رسیدن به آن جلوگیری شود.

 

 


١٠:٢٧ - چهارشنبه ٢٣ تير ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٨٨٣    /    تعداد نمایش : ١١١