چاپ        ارسال به دوست

پايش روزانه مانع سرقت از خط لوله سمنان-شاهرود شد

كاهش چشمگير آمار سرقت فرآورده هاي نفتي از خطوط لوله

رییس حراست  شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران -منطقه شمال‌شرق با اشاره به كاهش چشمگير آمار سرقت فرآورده‌های نفتی، تصريح كرد: هوشیاری و گزارش به موقع خط‌بان حراست منطقه شمال‌شرق، مانع برداشت غیر مجاز از خط لوله 22 اینچ سمنان- شاهرود شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران -منطقه شمال‌شرق؛ محمدرضا فنایی گفت: در پی پایش‌های روزانه مسیر و حریم خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی سمنان- شاهرود، خط‌بان این منطقه با موارد مشکوکی مانند تغییر شکل ظاهری خاک برخورد کرده که در جستجوی دقیق تر، تعدادی از لوازم و البسه بجای مانده از سارقان را کشف می‌کند.

فنایی ادامه داد: پس از بررسی‌های میدانی و تحقیقات بیشتر مشخص شد که سارقان با شیوه‌ ماهرانه‌ای اقدام به نصب یک شیر فلکه دو اینچی در مسیر خط لوله کرده بودند.

وي بیان کرد: هوشیاری و دقت خط‌بانان در پایش مسیر خطوط لوله این منطقه باعث شده افراد قانون شکن بر عملیات‌ اطلاعاتی و حراستی این منطقه آگاهی یافته و از ترس گرفتار شدن در دام قانون، انگیزه سرقت را از دست بدهند و گواه این مدعا آمار بسیار ناچیز سرقت از 1000کیلومتر خط لوله حوزه استحفاضی منطقه شمال‌شرق است که در چهار دهه طول انقلاب، به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسد.

 

دستگيري سارقان مسلح فرآورده هاي نفتي

فنایی گفت: یکی دیگر از اقدامت پیشگیرانه ما در سال‌های اخیر، شناسایی مبادی و مقصد‌های سرقت، فروش و نگهداری غیرمجاز فرآورده‌های نفتی در گستره منطقه است که با ‏همکاری مقامات امنیتی، انتظامی و قضایی، برخورد قانونی با افراد خاطی صورت گرفته و در نتیجه آن، آمار سرقت فرآورده‌های نفتی در این ‏منطقه بسیار ناچیز گزارش شده است.

رییس حراست منطقه شمال‌شرق در پايان اضافه کرد: در سال گذشته یک باند مسلح سرقت فرآورده‌های نفتی که سرشبکه آن در جنوب کشور مستقر بود، در اقدامی ماهرانه با نفوذ به حریم خط لوله قصد سرقت از خط 22 اینچ ری-سمنان را داشتند که با همکاری سربازان گمنام آقا امام زمان(عج) اعضای این باند در حین سرقت طی عملیاتی غافلگیرانه و پس از یک درگیری مسلحانه، 10 سارق مسلح و تریلی نفتکش آنها بازداشت و تحویل مراجع قضایی شدند.

 

 

 

 


١١:٥٥ - سه شنبه ٢٢ تير ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٨٨١    /    تعداد نمایش : ١٣٤