چاپ        ارسال به دوست

همکاری واحدهای فنی منطقه جنوب شرق در پروژه خط لوله گوره-جاسک

واحدهای فنی منطقه جنوب شرق همکاری تنگاتنگی در پروژه خط انتقال نفت خام گوره-جاسک با منطقه خلیج فارس دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نقل از روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، منطقه جنوب شرق؛ به منظور همکاری با منطقه خلیج فارس برای تکمیل و راه‌اندازی خط انتقال نفت خام پروژه گوره-جاسک و با توجه به توان فنی و عملیاتی منطقه واحدهای فنی اعم از مکانیک، مهندسی خوردگی، ابزاردقیق، برق، HSE  و ترابری با اعزام کارشناسان فنی به نظارت و همکاری با این پروژه اقدام کردند.

محمد جواد یزدانپناه، رئیس واحد نگهداری و تعمیرات برق منطقه دراین خصوص گفت: طی این بازدید نظارت بر سیستم‌های برقی نصب شده و در حال نصب، شامل؛ اجرای پست و خط 11/132 کیلوولت، تابلوها و کلیدهای برق 11 کیلو ولت و 6 کیلوولت، 400 ولت، ارتینگ، روشنایی، نظارت بر الکتروموترهای 11 کیلوولت با کلیدهای موقت و در نهایت اعلام اشکالات طی گزارشی به همکاران منطقه خلیج فارس از اهم فعالیت‌های این واحد بود.

همچنین علی ابراهیمی؛ رئیس واحد ابزار دقیق منطقه بیان داشت: نظارت بر سیستم مانیتورینگ و کنترل HMI و DCS مرکز انتقال نفت اَهرَم و تجهیزات ابزار دقیقی و حفاظتی الکتروپمپ‌های نصب شده و منیفولد و پیگیری برای رفع اشکال و نصب تجهیزاتی که نصب شده یا در پروژه دیده نشده و رفع اشکال از سیستم HMI و DCS نیز از اهم اقدامات این واحد طی بازدید مذکور است.

عباس غفوری؛ رئیس واحد نگهداری و تعمیرات مکانیک منطقه نیز گفت: بررسی اشکالات و نواقص مربوط به تجهیزات مکانیکی نصب شده در مرکز انتقال نفت اَهرَم، بررسی اشکالات و نظارت بر تعمیرات و همچنین راه‌اندازی پمپ‌های اصلی مرکز از دیگر اقدامات این واحد طی بازدید به شمار می‌آید.

 در پایان یاسر دهقانی؛ رئیس واحد HSE منطقه گفت: این واحد با اعزام کارشناس ایمنی و آتش‌نشانی و نظارت بر ایمنی فعالیت‌های عملیاتی در جلوگیری از حوادث احتمالی و آتش‌سوزی با آن منطقه همکاری کرد.

 

 


١٢:١٨ - دوشنبه ٢١ تير ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٨٧٩    /    تعداد نمایش : ١١٠