چاپ        ارسال به دوست

تلمبه‌خانه‌های 3 و 5 گوره_جاسک در حال تکمیل است

تلمبه‌خانه‌های 3 و 5 طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک در حال تکمیل و بخش‌هایی از این تاسیسات عملیاتی شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به نقل از شرکت مهندسی و توسعه نفت، علی جعفرزاده، قائم‌مقام طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک دربار وضع پیشرفت تلمبه‌خانه‌ها در این طرح راهبردی گفت: تلمبه‌خانه شماره 3 با انجام عملیات تکمیلی در بخش نخست آماده بهره‌برداری است، همچنین با نصب تجهیزات توپک‌گیر و توپک‌ران در تلمبه‌خانه شماره 5، بخش کنارگذر این تلمبه‌خانه نیز تکمیل و آماده بهره‌برداری شده و از این طریق امکان انتقال نفت از گستره 4-1 به گستره 4-2 و سپس به پایانه انتهایی فراهم شده است.


وی افزود: بخش پایانه انتهایی نیز در مرحله انجام آزمایش‌های فنی و مهندسی قرار دارد که پس از انجام آزمایش‌ها و تأیید نهایی، این بخش نیز آماده بهره‌برداری خواهد بود.


قائم‌مقام طرح خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک عنوان کرد: بهره‌برداری از این طرح ملی و راهبردی به شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران محول شده است و اکنون همکاران این شرکت در منطقه حضور دارند.


جعفرزاده تصریح کرد: عملیات تزریق نفت ادامه دارد و با اجرای عملیات تکمیلی در بخش‌های دیگر، به‌زودی شاهد راه‌اندازی فاز نخست این طرح عظیم ملی و راهبردی خواهیم بود.

 


١٢:٥٦ - چهارشنبه ١٩ خرداد ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٧٨٥    /    تعداد نمایش : ٧٤