چاپ        ارسال به دوست

مناطق برتر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی در اجرای طرح دوگانه سوز کردن خودروها معرفی شدند

 

نشست ویدیو کنفرانسی در خصوص تبدیل خودروهای عمومی به دوگانه سوز و معرفی مناطق برتر شرکت ملی پخش در اجرای این طرح رایگان برگزار شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، در  این نشست که بعد از ظهر امروز (سه شنبه ۲۰ آبان ماه ۹۹) در ستاد شرکت ملی پخش  فراورده های نفتی برگزار شد، شرکت های ملی پخش فرآورده های نفتی مناطق آذربایجان غربی،قم و کرمانشاه به ترتیب رتبه اول تا سوم این شرکت را در اجرای طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی (تاکسی و وانت) کسب و‌ لوح تقدیر دریافت کردند.

 


ضرورت توسعه مصرف سی ان جی در همه کشور

کرامت ویس کرمی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در این نشست گفت: طرح تبديل دوگانه سوز خودرو مصوب شوراي اقتصاد و هيئت دولت است كه برعهده وزارت نفت واگذار شده، به همين منظور تمام واحد هاي ستادي اين موضوع را به شكل ويژه در دستور كار قرار دادند.

به گفته ویس کرمی تاکنون ۱۷۵ هزار خودرو در این سامانه ثبت نام کرده‌اند که ۷۵ هزار مورد آن شامل این طرح رایگان می شوند.

وی افزود: هم اکنون ۴۳ هزار خودرو به طور رایگان دوگانه سوز شده‌اند و ۲۲ هزار مورد نیز در نوبت تبدیل قرار دارند.

به گفته وی ۲۲۱ کارگاه در سراسر کشور تجهیز شده اند که مناطق ۳۷گانه شرکت ملی پخش را پوشش می‌دهند.

 ویس‌کرمی، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان غربی، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه قم و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمانشاه را به ترتیب حائز رتبه اول تا سوم این شرکت در اجرای طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی (تاکسی و وانت) معرفی کرد.

وی از مدیران مناطق مرکزی، کردستان و چالوس نیز به عنوان رتبه های چهار تا ششم نیز قدردانی کرد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، رنکینگ انتخاب مناطق را بر اساس تعداد ثبت نام خودروها نسبت به خودروهای مشمول همان مناطق اعلام کرد.

ویس کرمی همچنین گفت: جلسات ستاد سی ان جی بطور متوالی در هفته هاي آینده  ادامه خواهد داشت.

وی افزود: مديران مناطق٣٧گانه فعاليت خود در حوزه اطلاع رساني را از طريق شهرداري ها ،صدا و سيما و رسانه هاي مكتوب جدی بگیرند.

 


مدیران مناطق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بازوهای مهم اجرایی در امر ترویج و‌توسعه صنعت اجرایی محسوب می‌شوند


دستیار معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش نیز در این نشست گفت: تمام مناطق شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به عنوان بازوهای این شرکت در امر ترویج مصرف سی ان جی و اجرای هرچه بهتر و صحیحتر طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروها محسوب می شوند.


محمد رضایی ضمن تشکر از مدیران مناطقی که بهترین عملکرد را در اجرای این طرح داشته اند، گفت: طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی بسیار بزرگ است و ما به وسعت کل کشور باید فعالیت داشته باشیم.

وی با بیان اینکه نظارت بر تک تک کارگاه ها و پیمانکاران اجرایی در همه کشور تنها از سوی ستاد سی ان جی در تهران به راحتی قابل انجام نیست، افزود: مدیران و کارکنان مناطق شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در اجرای هرچه بهتر این پروژه نقش بسیار مهم و موثری دارند.

به گفته رضایی مدیران مناطق شرکت ملی پخش به دلیل ارتباط بیشتر با شورای تامین استان، فرمانداران، شهرداران، صدا وسیمای محلی و .... بهتر و موثرتر می توانند برای ترویج و تبلیغ مصرف سی ان جی گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت و عملکرد مدیران مناطق در این زمینه از سوی ستاد تهران رصد می شود و به اطلاع معاون وزیر نفت می رسد، ادامه داد: همانطور که می دانیم وزیر نفت و همچنین مهندس صادق آبادی از سی ان جی به عنوان سوخت ملی کشور نام می برند؛ بنابراین هرچه که در یک منطقه سوخت ملی کشور بیشتر و بهتر توسعه پیدا کند، یک معیار مهم برای ارزیابی موفقیت آن منطقه در اجرای وظایفش محسوب می شود.

رضایی همچنین به مزایای زیست محیطی سوخت سی ان جی و پاک بودن آن اشاره کرد و افزود: چنانچه مدیران مناطق بر ترویج و رونق دهی به مصرف سی ان جی در شهرها و روستاهای تحت پوشش خود اهتمام ورزند، در کاهش آلودگی و ایجاد هوای پاک در آن مناطق هم نقش جدی ایفا کرده اند و از این منظر هم برایشان یک امتیاز به حساب می آید.

وی در ادامه از مناطق خراسان رضوی، تهران، کرمان، اصفهان و فارس به عنوان شهرهایی که بیشترین آمار خودروی بنزین سوز عمومی که قابلیت تبدیل را نیز دارند، نام برد و اظهار کرد: هم اکنون این الزام وجود دارد که مدیران بویژه در مناطق نامبرده از طریق ارتباط با مراجع و کانالهای مختلف بتوانند بسیار فعالتر از گذشته عمل کنند و حتی از طریق ارتباطاتی که با اداره صنایع و استاندارد استان دارند، بتوانند کارگاه های بیشتری را توسط پیمانکاران طرح تاسیس کنند.

 


همکاری مطلوب مناطق شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در ترویج توسعه سی ان جی

مدير طرح سي ان جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نیز در این نشست گفت: خوشبختانه مسوولان وزارت نفت و شركت ملي پخش همكاري مناسبي را براي توسعه طرح دوگانه سوز کردن خودرو هاي عمومي انجام داده‌اند.

محمد حسين باقري افزود: طرح دوگانه سوز كردن خودروهای عمومی يك طرح ملي به حساب مي ايد كه صرفه اقتصادي بسيار مطلوبی را براي صاحبان خودرو، مردم و کشور به ارمغان مي اورد.

باقری از تهران، اروميه، قزوین و اصفهان به عنوان ٤منطقه نام برد که دارای كارخانه‌های توليد مخزن هستند و اظهار کرد: مدیران مناطق مذکور عملکرد خود در این زمینه را گزارش و به بازرسي از این كارگاه های توليد مخزن سرعت بدهند. 

وی با بیان اینکه برای خودروهایی که تبدیل می‌شوند گواهی سلامت صادر می‌شود، تصریح کرد: برای این خودروها کارت سوخت جدید با سهیه جدید از سوی پلیس راهور صادر و به منزل ایشان ارسال می‌شود.

 


١٤:٤٢ - سه شنبه ٢٠ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٣٩٩    /    تعداد نمایش : ٢٦٦