چاپ        ارسال به دوست

ضرورت پرداخت بدهی معوقه ایرلاین‌ها

 

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: با وجود اینکه ایرلاین‌ها سوخت دریافت کرده اند، اما اقدام به تسویه حساب نمی‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کرامت ویس کرمی با اشاره به عدم پرداخت برخی از ایرلاین های کشور نسبت به بهای مصرفی سوخت خود گفت: در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی به صورت اعتباری سوخت دریافت می‌کنند و متاسفانه تعدادی از این ایرلاین‌ها به شرکت ملی پخش فرآورد‌های نفتی به علت عدم پرداخت بهای سوخت بدهکار هستند.

او ادامه داد: این ایرلاین‌ها بدهی خود را پرداخت نمی‌کنند و ما از طریق مختلف به دنبال وصول بدهی‌های معوقه هستیم تا مبالغ سوخت را به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی واریز کنیم.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کشور اضافه کرد: شرکت‌های هواپیمایی در حال جابجایی مسافر هستند و بلیت را زمانی تحویل می‌دهند که بهای آن را دریافت کنند، اما در مورد سوخت این اتفاق نمی‌افتد و به صورت یارانه ای خریداری می شود.

ویس کرمی اضافه کرد: با وجود اینکه ایرلاین ها سوخت خود را به موقع دریافت می‌کنند اما تسویه حساب در موعد مقرر انجام نمی شود و ما هم در حال پیگیری از روش های مختلف هستیم و در صورت عدم پرداخت این ایرلاین ها زمین گیر می شوند.

او تصریح کرد: در حال حاضر تمامی شرکت های هواپیمایی به شرکت پخش فرآورده های نفتی بدهکار هستند. 

 


١٢:٣٤ - دوشنبه ١٤ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٣٤٠    /    تعداد نمایش : ٣٠٨