چاپ        ارسال به دوست

مدير مخابرات شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران

بزرگترين مخابرات صنعتي كشور در اختيار صنعت انتقال نفت ايران است

مدير مخابرات شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران با اشاره به اينكه فناوري هاي ارتباطي به سرعت در حال به روز شدن هستند، گفت: ما اگر نتوانيم همگام با دانش روز دنيا سيستم هاي خود را به روز رساني كنيم از تكنولوژهاي مدرن دنيا فاصله مي گيريم و به همين دليل از سال 81 تغييرات سيستم هاي مخابرتي به صورت جدي آغاز شده و به جرات مي توان گفت امروز بزرگترين مخابرات صنعتي كشور در اختيار صنعت انتقال نفت ايران است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران، احمد بهفرد تصريح كرد: ادعاي بزرگترين مخابرات صنعتي كشور حاصل بهره برداري از تجهيزات مخابراتي روز دنياست كه در همه اركان شركت مورد استفاده قرار مي گيرند و از اين پس نيز تمام تلاش خود را انجام مي دهيم تا با حدود300 ايستگاه فعال مخابراتي و 4000 كيلومتر فيبر نوري نقش خود را به عنوان بازوي مخابراتي صنعت نفت به درستي ايفا كنيم.

وي به پروژه هاي در حال اجراي مديريت مخابرات شركت اشاره كرد و يادآور شد: ما در اجراي پروژه ها نقدينگي، تحريم ها، امكانات فني و نيروي انساني را در نظر مي گيريم اما در هر شرايطي با فراهم كردن قابليت ارتباط مداوم و استفاده از سيستم هاي راديويي، شبكه هاي فيبر نوري را نيز تقويت مي كنيم.

بهفرد پروژه هاي فيبر نوري بندرعباس-سيرجان- رفسنجان، ري- ساري و حدفاصل مارون 5 و 6 منطقه اصفهان را عمليات هاي در حال اجراي شركت عنوان كرد و ادامه داد: 14 هزار كيلومتر خط لوله نفت و فرآورده در كشور وجود دارد كه بيش از 4000 كيلومتر آن تحت تحت پوشش فيبر نوري قرار دارد.

به گفته وي براي 10 هزار كيلوتر باقيمانده علاوه بر اجراي پروژه هاي ياد شده، تفاهم نامه اي با شركت ملي گاز ايران منعقد شده كه بر اساس اين تفاهم نامه در مكان هايي كه اين شركت داراي فيبر نوري است از امكانات آنها استفاده كنيم و در مقابل ما نيز خدمات متقابل به شركت گاز ارائه دهيم.

مدير مخابرات شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران با اشاره به اجراي پروژه ديتا سنتر منطقه تهران براي تقويت زير ساخت هاي پدافند غيرعامل، خاطرنشان كرد: پروژه اسكادا نيز از سال 96 آغاز شده و حدود 80 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است. اين سيستم مي تواند تمام مولفه هاي فني مورد نياز در مراكز انتقال نفت را به صورت گرافيكي و آماري نشان دهد و كنترل كند و در كاهش هزينه ها، نشت يابي ها و سرقت ها بسيار موثر است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٠:٢٥ - شنبه ٥ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٣١٦    /    تعداد نمایش : ٣٨٤