چاپ        ارسال به دوست

وزیر نفت : کمتر از یک میلیون نفر کارت سوخت ندارند.

وزیر نفت گفت: کمتر از یک میلیون نفر کارت سوخت ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش به نقل از شانا، بیژن زنگنه دیروز(دوشنبه، هشتم مهرماه) پس از امضای قرارداد ساخت الکتروپمپ‌های طرح انتقال نفت گوره - جاسک در جمع خبرنگاران درباره اینکه چه تمهیداتی برای استفاده بیشتر مردم از کارت هوشمند سوخت اندیشیده شده است، اظهار کرد: کاهش مقدار سوخت‌گیری با کارت سوخت جایگاه‌ها کاری است که باید در این زمینه انجام شود.

زنگنه در پاسخ به این پرسش که سوخت‌گیری با کارت سوخت جایگاهداران به چه مقدار می‌رسد،، گفت: ۱۵ تا ۲۰ لیتر خواهد بود که به‌زودی در جایگاه‌ها اجرایی می‌شود. البته تاکید می‌کنم این موضوع به معنای سهمیه‌بندی نیست و هر فردی با کارت شخصی خود می‌تواند به هر مقدار که می‌خواهد سوخت دریافت کند.

وی با اشاره به اینکه کمتر از سه تا چهار درصد خودروها که شامل کمتر از یک میلیون نفر می‌شوند، کارت سوخت در اختیار ندارند، تصریح کرد: تقریبا برای همه خودروهای کلانشهرها کارت سوخت صادر شده و کارت هوشمند سوخت برخی افراد در باجه‌های پست مانده است که باید آن را دریافت کنند. سامانه‌ای هم در این زمینه ایجاد شده تا با مراجعه به آن متوجه شوند کارتشان در کدام باجه پست است.

وزیر نفت ادامه داد: روزانه تقریبا ۳۵ هزار کارت جدید برای کسانی که کارت سوخت خود را دریافت نکردند، صادر می‌شود. همه صاحبان خودرو تا پایان مهرماه کارت هوشمند سوخت خواهند داشت، اما باید از آن استفاده کنند.

وزیر نفت در پاسخ به اینکه کیفیت بنزین عرضه شده را چطور ارزیابی می‌کنید، تصریح کرد: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و همچنین سازمان ملی استاندارد توضیحاتی در این زمینه ارائه داده‌اند، من نمی‌دانم چرا اینگونه است، هروقت مسائل نفت کمی آرام می‌شود، عده‌ای جریان‌سازی می‌کنند.


١١:٣٢ - سه شنبه ٩ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١١٨٢٨    /    تعداد نمایش : ٥٦١