چاپ        ارسال به دوست

به همت شرکت ملي پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی محقق شد:

تحویل140 هزار تن سوخت کم سولفور طی 10 ماه به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

معاون توسعه ناوگان شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: بیش از نیمی از سوخت کم سولفور مورد نیاز کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ، طی 10 ماه گذشته از پالایشگاه اراک تامین شده است.

مهندس عبدالرضا محبی در گفتگو باخبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، با بیان اینکه نیاز مصرف ماهیانه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در حالت عادی 50 هزار تُن و در شرایط فعلی 35 هزار تُن در ماه است، افزود: حدود 15 هزار تُن از این نیاز ماهانه از سوی شرکت پالایشگاه شازند اراک تأمین شده است.

وی با تاکید بر اینکه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران طی 10 ماه اخیر (از اواخر آذر ماه سال گذشته تا پایان مهرماه 1399)، مجموعاً 140 هزار تُن سوخت کم سولفور از طریق پالایشگاه اراک دریافت کرده است، تصریح کرد: این مهم و به همت وزارت نفت، شرکت ملی پخش و پالایش نفتی ایران و پیگیری مستمر کلیه دست اندرکاران، صورت گرفته است.

محبی با اشاره به اینکه بخش خصوصی نیز اعلام آمادگی کرده که می‌تواند بخشی از سوخت کم سولفور مورد نیاز کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را تامین کند، افزود: در این رابطه پیگیری‌هایی صورت گرفته اما فعلا مابقی سوخت کم سولفور که در شرایط کنونی حدود 45 درصد سوخت مورد نیاز ما را تشکیل می دهد از منابع مختلف خارجی تأمین می‌شود.

معاون توسعه ناوگان شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در ادامه تصریح کرد: سوخت کم سولفور تولید ایران همواره با کیفیت ترین در نوع خود بوده و تاکنون به لحاظ فنی هیچگونه مشکلی برای کشتی‌ها ایجاد نکرده است.

محبی همچنین گفت: این شرکت دو سامانه کامل سوخت رسانی شامل 20 مخزن، تاسیسات مربوطه  و چندین شناور در بندرعباس و قشم دارد که عملیات سوختگیری و ذخیرۀ سوخت را به سهولت انجام می‌دهد.

به گزارش این پایگاه، وی با اشاره به سهم ناچیز ایران در حوزه مصرف سوخت کشتی ها در دنیا خاطر نشان کرد: از حدود180 میلیون تن سوخت مصرفی سالیانه شناورها در جهان، تنها یک میلیون تُن آن از سوی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش ایران مصرف می‌شود.

 

 


١٤:٢٤ - دوشنبه ٥ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٣٧٣    /    تعداد نمایش : ٤٢٢