چاپ        ارسال به دوست

برای نخستین بار

حوادث شغلی در صنعت نفت به صفر رسید

 

برای نخستین بار در صنعت نفت کشور، تعداد حوادث شغلی منجر به فوت در شرکت ملی نفت اعم از شرکت های تابعه تولیدی، پشتیبانی و طرح های توسعه ای به صفر رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، دستیابی به این دستاورد بی سابقه در صنعت نفت ماحصل استمرار روند بهبود در کاهش نرخ حوادث و به ثمر نشستن رویکردهای کلان اتخاذ شده در طول سال های گذشته در حوزه  HSE صنعت نفت است که محقق شدن  این مهم با تلاش های بی وقفه و مستمر کارکنان و مدیران صنعت نفت میسر شده است.

با نگاهی به امار می توان گفت سیر نزولی حوادث شغلی در بازه زمانی بلند مدت حاکی از افت 81 درصدی در سال گذشته نسبت به متوسط سال های 88 تا 93 بوده است.

بدین ترتیب تعداد حوادث منجر به فوت در کل صنعت نفت در سال 98 نسبت به سال 97 به میزان 50 درصد و نسبت به سال 94 ، به میزان 70 درصد کاهش یافته است.

از سوی دیگر باید اذعان کرد تعداد فوت شدگان در حوادث مربوط به سال گذشته نسبت به سال 97 ، 60 درصد و نسبت به سال 94 ، 78 درصد کاهش یافته است.

همچنین   مقایسه بلند مدت این شاخص نشان دهنده کاهش 86 درصدی در سال 98 نسبت به متوسط سال های 88 تا 93 بوده است.

براساس این گزارش، شاخص نرخ حوادث منجر به فوت (تعداد مرگ به ازای یکصد میلیون ساعت کارکرد) در سال گذشته نسبت به سال  97 ، 22 درصد و نسبت به سال 92 ، 64 درصد کاهش را تجربه کرده است.

در پایان باید تاکید کرد، رعایت ضوابط و دستورالعمل های HSE، ارتقاء سطح دانش، آگاهی و فرهنگ HSE،  شناسایی به هنگام مخاطرات و کنترل ایمن عملیات، توجه ویژه به مقوله مدیریت HSE پیمانکاران و ... از جمله اقداماتی است که در حوزه های متعدد صنعت نفت به صورت مستمرتوسط مسوولان ذی ربط درحال ارزیابی و اجرا است.

 

 

 

 

 


١٠:٤٩ - چهارشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٢١٥٣    /    تعداد نمایش : ١٧٥