چاپ        ارسال به دوست

چند خبر از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت

 

 

تعیین منشاء آلودگی و پاکسازی چشمه سرخون استان چهارمحال و بختیاری با همکاری دانشگاه تبریز

 

 مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه اصفهان از انعقاد قرارداد با دانشگاه تبریز در خصوص تعیین منشاء و گسترش آلودگی در چشمه سرخون استان چهارمحال و بختیاری و انجام پاکسازی آن خبر داد.

سیاوش اورنگی گفت: این شرکت به صورت ماهیانه طی سال های اخیر آب چشمه و رودخانه سرخون را با نظارت سازمان محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری مورد آزمایش قرار داده است که این کار تا رفع کامل آلودگی ادامه خواهد داشت و بحمدالله وضعیت کنونی چشمه در حد استاندارد گزارش شده است.

وی افزود: تاکنون در مجموع ۳۴۲ میلیارد ریال در راستای جبران خسارت مردم، تامین آب آشامیدنی، حذف منابع احتمالی آلودگی، تاثیر آلودگی نفتی بر ماهیان سرد آبی و ..... هزینه شده است.

 

**********

تغییر مسیر خط لوله 12 اینچ ری - تبریز در منطقه تهران

با تعریض جاده و اکسپوز سازی خطوط داخل تأسیسات در منطقه تهران، خط لولۀ کنارگذر 12 اینچ ری - تبریز در محوطه ورودی پمپ ها به داخل کانال لوله کشی شد .

سعید فولادوند رئیس واحد نگهداری و تعمیرات خط منطقه، مدت زمان این پروژه را که با مشارکت تعمیرات خط، واحد ترابری و مکانیک انجام گرفت 2 هفته اعلام و تأکید کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تمامی منیفولدها و لوله های مدفون در حال اکسپوزسازی هستند .

 

**********

پوشش حدود 7 كيلومتر از خطوط لوله نفت منطقه لرستان

رییس واحد مهندسی خوردگی منطقه لرستان از پوشش 6800 متر خطوط لوله نفت این منطقه در محل های آسیب دیده از سیل، آب بردگی ها و محل خوردگی های تعمیر شده در یکسال گذشته خبر داد.

رحیم امیری نژاد گفت: پوشش های انجام شده شامل حفاری و برداشتن پوشش قدیم، تمیزکاری سطح لوله به وسیله سنگ جت و اعمال دو لایه پرایمر، انجام دو لایه پوشش، نوار ماستیک، تست هالیدی، بستن راکشیلد دو لایه، خاکریزی و ایجاد گرده ماهی خط لوله و تسطیح مسیر است.

 

 

 


١٢:٤٧ - سه شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٢١٣٤    /    تعداد نمایش : ٢٢٩